יום שישי , מרץ 22 2019
בית / בחירות מקומיות 2018 / חדרה, דבר הנבחרים
גשר הפארק בחדרה (צילום: עיריית חדרה)
גשר הפארק בחדרה (צילום: עיריית חדרה)

חדרה, דבר הנבחרים

צביקה גנדלמן

מתמודד לראשות העיר

רשימה: חדרה בתנופה

צביקה גנדלמן (צילום: עיריית חדרה)
צביקה גנדלמן (צילום: עיריית חדרה)

1. מה עמדתך לגבי פתיחת מקומות בילוי בשבת בחדרה?

במהלך הקדנציה הנוכחית חוקקנו את חוק העזר העירוני בנוגע לפתיחת עסקים בשבת. בחדרה, בשונה מערים רבות בארץ, ניתן לפתוח עסקים במעטפת של העיר, כולל קניון מול החוף, מתחם המיקס, קניון שערי חדרה, כביש 4. חוק העזר קדם לחקיקה הארצית בנושא, ולכן בחדרה אין בעיה לפתוח עסקים בשבת.

 1. מה לדעתך חסר בחדרה?

בשנים הבאות נמשיך לקדם פרויקטים כמו היכל אמנויות, אצטדיון כדורגל, מרינה, שיפוץ ושיפור תשתיות.

 1. איזה נושא תרצה לקדם בעיר?

אנחנו מקדמים השקעה חסרת תקדים בהקמה ושיפוץ מוסדות חינוך. נמשיך לטפל בנושא התשתיות וכמובן לשפר ולשמור על ניקיון העיר.

 1. כיצד בדעתך להתמודד עם בעיית החניה בחדרה?

קודם כל הנהגנו בקדנציה הזו חנייה חינם לתושבי חדרה בעלי תו תושב, והם חופשיים לחנות בכחול לבן בכל חלקי העיר. כמו כן הקמנו חניונים ציבוריים לרווחת התושבים ובאי העיר. החזרנו לציבור קרקע ציבורית אשר במשך שנים רבות שירתה מקורבים, בסמוך לבניין העירייה, והפכנו אותה לחנייה ציבורית. בצמוד לדואר בהרברט סמואל הכשרנו חניון ציבורי, בשכונת הפארק בצמוד לאקו פארק הכשרנו מאות מקומות חנייה, ובשכונת בית אליעזר הוקם חניון בצמוד למנהלת.

 1. מה בעיניך הנכס הגדול של חדרה?

הנכס הגדול של חדרה הם תושבי העיר. אנו נוכחים שוב ושוב כי כאשר מחזירים לעיר את הגאווה, התושבים מרוצים ושבעי רצון. כך, למשל, קורה כעת כשקבוצת הפועל חדרה הפכה לשם דבר בארץ. בכל פינה בעיר מדברים על הקבוצה עם ברק בעיניים. התושבים תומכים בקבוצה בצורה מעוררת כבוד ומרגשת. זו חדרה היפה בגדולתה.

 

גד אריאלי

מתמודד לראשות העיר

רשימה: הליכוד

גדי אריאלי. צילום פרטי
גדי אריאלי. צילום פרטי

  1. מהי עמדתך לגבי פתיחת מקומות בילוי בשבת בחדרה?

אני מאמין בשמירת הסטטוס קוו במסגרת הקיימת במרכז העיר. אולם איני מתנגד נחרצות לפתיחה של מקומות בילוי ומתחמי קניות הנמצאים בשולי העיר ומתחמים מוגדרים. חדרה מורכבת משומרי מסורת ומחילונים ואין שום סיבה שלא נכבד אחד את השני.

 1. מה לדעתך חסר בחדרה?

בהמשך לשאלה הקודמת, בחדרה חסרים מתחמי בילוי. מתחמי תרבות ופנאי ומרחבים לפעילויות ספורט ובילוי עם המשפחה.

 1. איזה נושא תרצה לקדם בחדרה?

אני מאמין שהכל מתחיל ונגמר  בחינוך. הילדים שלנו מצוינים ואין שום סיבה שהם לא יהיו מצטיינים לאומיים. בעזרת המשאבים הנכונים, תקציבים והשקעה נקודתית, הילדים שלנו יגיעו רחוק.

4. כיצד בדעתך להתמודד עם בעיית החנייה בעיר?

הכל מתחיל בתכנון נכון ובהקמת תשתיות. בעזרת תכנית סדורה עם צוות מקצועי בתחום אני מאמין כי נוכל למצוא פתרון אחת ולתמיד לבעיה כאובה זו.

 1. מהו בעיניך הנכס הגדול של חדרה?

ללא ספק – התושבים! זוהי עיר  שהיא קהילה שמורכבת מפסיפס עדין ומגוון של קהילות מגזרים ועדות. לאורך השנים האחרונות שכחו שהעיר היא של התושבים. אני זוכר זאת מידי יום, אך ורק בגלל התושבים החלטתי לצאת לדרך.

 

 

יניב דרי

מתמודד לראשות העיר

רשימה: מחוברים

יניב דרי. צילום: רועי שושן
יניב דרי. צילום: רועי שושן

 1. מה עמדתך לגבי פתיחת מקומות בילוי בשבת בחדרה?

אני אומר בקול ברור שיש צורך לפתוח את מרכזי הקניות מחוץ לעיר בשבת וליצור את התנאים למרכזי בילוי באזור התעשייה, על מנת ליצור מוקד משיכה לצעירי חדרה והאזור.

 1. מה לדעתך חסר בחדרה?

מה שחסר בעיר חדרה הוא בראש ובראשונה הנהגה חזקה, מוסרית ונקייה משחיתות.

 1. איזה נושא תרצה לקדם בעיר?

אני ורשימת מחוברים מביאים איתנו את היכולת והרצון להנהיג את העיר הזו לגבהים חדשים מבלי להתפשר על הקודים המוסריים שלנו ועל עקרונות המצע שלנו.

 1. כיצד בדעתך להתמודד עם בעיית החנייה בעיר?

ראשית, שיפור משמעותי של אפשרויות התחבורה הציבורית במרכז העיר, רישות מרכז העיר בשבילי אופניים, ושיפוץ ושידרוג המדרכות והתאורה על מנת לעודד הליכה וויתור על רכב פרטי. ושנית, קידום חניונים רובוטיים בקרבת מרכז העיר.

 1. מהו בעיניך הנכס הגדול של חדרה?

בעיני חדרה זו עיר עם היסטוריה עשירה, מיקום אסטרטגי בין חיפה לתל אביב, ערכי טבע ונוף נדירים ומספיק קרקעות בכדי להתפתח לא רק בכמות האנשים אלא גם מבחינת תשתיות ושירותים וכך להפוך לעיר הנפה המרכזית בין חיפה לתל אביב. אני מאמין שההון האנושי של חדרה, שהוא סוד קסמה, יכול לממש את הפוטנציאל הזה.

 

יצחק (איקי) צור

מתמודד לראשות העיר חדרה

רשימה: לטובת חדרה

איקי צור. צילום: נמרוד גליקמן
איקי צור. צילום: נמרוד גליקמן

 1. מה עמדתך לגבי פתיחת מקומות בילוי בשבת בעיר ?

הסטטוס קוו בעיר יצר מציאות, לפיה, חלק מהעסקים לאורך כביש 4, חוף הים ואזור התעשייה פתוחים וחוק העזר העירוני מתיר לעסקים לפעול בשבת. אפעל לכך שהמרחב העירוני הציבורי יאפשר למגוון קהילות לחיות זו לצד זו ולשגשג.

 1. מה לדעתך חסר בעיר?

מנהיגות. העיר זקוקה לראש עיר שיעמוד מול כל הגורמים המזיקים לעיר ופוגעים בשמה הטוב. מנהיג שינהל את העירייה תחת קוד אתי של מנהל תקין, יושרה וניקיון כפיים.

 1. איזה נושא תרצה לקדם בעיר?

אני מתחייב לקבוע יום קבוע בשנה לעידוד קניות ברחבי העיר והוקרה לבעלי העסקים הקטנים. כמו כן, אחזיר לתוקף את החלטתי כמנכ"ל העירייה להעדיף כלכלה מקומית ועסקים קטנים ובינוניים, בני המקום, שיתנו שירות לעירייה במכרזים (ובלבד שאין פער של למעלה 5% בהצעות).

 1. כיצד בדעתך להתמודד עם בעיית החנייה בעיר?

אנחה את אנשי אגף ההנדסה בעיר לקדם תוכניות קיימות ולהכין תוכניות משלימות לפתרון שלל הבעיות.

 1. מה בעיניך הנכס הגדול של העיר?

ההון האנושי ואוצרות הנוף. חדרה זכתה באתרי נוף מהיפים בארץ. חוף ים, נחל נקי וזורם, שמורות טבע ואתרי מורשת, לצד אוכלוסייה מגוונת המאופיינת בקהילות אותנטיות מגלי עלייה מרחבי העולם. אלה מקור כוחה של העיר.

שירלי עודד

מתמודדת לראשות העיר

רשימה: שקיפות

 

שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)
שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)

 1. מה עמדתך לגבי פתיחת מקומות בילוי בשבת בעיר ?

אני רוצה להקים בעיר טיילת, ברים ומסעדות, בית קולנוע, אטרקציות לילדים ומרכז קניות ענק שיהיו פתוחים בשבת ויהוו מרכזי בילוי גם בסופי שבוע לצעירים ומשפחות מהעיר ומחוצה לה. אין ברצוני לכפות על סוחר לפתוח בשבת, אך אפעל לפתרונות לאוכלוסייה הדתית והחילונית כאחת.

 1. מה לדעתך חסר בחדרה?

ראשית, אני רוצה להקים יחידה לקידום עסקים, ושהעירייה תראה בעסקים הקטנים שותפים. שנית, אפעל שתקציבי הפיתוח יוקצו למדרכות, תשתיות ותאורה. אני רוצה שהעיר שלנו תהיה  מוארת ובטוחה לתושבים.

 1. איזה נושא תרצי לקדם בעיר?

הכל מתחיל מחינוך ותרבות ולכן ההשקעה בגני הילדים ובתי הספר, לצד גני השעשועים, היא מעל לכל. הילדים צריכים להתפתח בסביבה טובה ובאווירה חיובית.

 1. כיצד בדעתך להתמודד עם בעיית החנייה בעיר?

כדי לחבר את השכונות במערב לשכונות במזרח, אני רוצה לפתח מודל של תחבורה ציבורית בחינם. עשו את זה באסטוניה ואיני רואה סיבה שחדרה לא תוביל מהלך כזה עבור תושביה. אני רוצה לפתח חניונים ציבוריים עם שאטלים. זה יפחית משמעותית את הפקקים בשכונות ובמרכז העיר.

 1. מה בעיניך הנכס הגדול של העיר?

האנשים שבה.

 • בהכנת הכתבה השתתפו נטע פלג וקרן אידלזון

בדוק גם

אמבולנס מד"א. צילום: רועי פלצמן

רוכב אופניים נהרג על כביש 4 ליד זכרון יעקב

רוכב אופניים בן 30 נהרג הבוקר (ו') מפגיעת רכב בכביש 4 ליד זכרון יעקב. כך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *