בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / בשעה טובה: צומת הום סנטר נפתח לתנועה

בשעה טובה: צומת הום סנטר נפתח לתנועה

יותר מיממה לאחר שהחל אירוע דליפת הגז בצומת הרחובות יגאל ידין-חלוצי התעשייה (הום סנטר), הצומת עדיין חסום לכל הכיוונים לתנועת כלי רכב ומעבר הולכי רגל
דליפת גז במפרץ חיפה | צילום: המשרד להגנת הסביבה
דליפת הגז במפרץ חיפה | צילום: המשרד להגנת הסביבה

צומת הרחובות יגאל ידין-חלוצי התעשייה (הום סנטר) נפתח לתנועה לכל הכיוונים לאחר שהיה חסום במשך יותר מיממה בעקבות אירוע דליפת הגז.

בתום הערכת מצב לפני כשעה ובהתאם לממצאים והמלצות גורמי המקצוע כי לא נשקפת סכנה, הוחלט על פתיחת הצומת לכל הכיוונים.

תזכורת: במהלך הלילה שבין שישי לשבת, התקבלו במוקד איגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה תלונות על ריח באזור המפרץ. כונני האיגוד ואנשי המשרד להגנת הסביבה יצאו לאזור ובבדיקות עלה כי קיימת דליפה של גז רעיל ודליק בצנרת שבין המפעלים דור כימיקלים ובז"ן.

מאיגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה נמסר: "לאחר סיום התייעצות עם כל גורמי המקצוע הוחלט כי אין עוד סכנה, והצירים באזור המפרץ נפתחו לתנועת רכבים. באזור נמדדו ערכי זיהום העומדים בתקן. מפעל דור נדרש להציג תחקיר לאירוע ובהתאם תישקל תגובת גורמי האכיפה בנושא". קודם לכן נמסר מאיגוד ערים, כי מאחר שמקור הדליפה הוא בצינור המוביל גז מדור כימיקלים לבז"ן, בימים הקרובים יפעל מפעל דור בפיקוח של כל הרשויות לאתר את הנקודה המדויקת בצינור.

ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקורסקי קרא הבוקר למפלגות להכניס להסכמים קואליציוניים את הדרישה לפנות מפעלים מזהמים ממפרץ חיפה.

צפו והאזינו לדבריו של דוקורסקי:

 

בדוק גם

משה גרוסמן

מגייסים תרומות לסייע למשפחות נזקקות בקייטנות החופש הגדול

"קייטנה ב- 3000 שקל? יש משפחות שלא מסוגלות לשלם גם 300 שקל"', מסביר משה גרוסמן מעמותת נעל"ה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *