יום ראשון , מאי 19 2019
בית / הד הקריות / בשבת הקרובה: צעדת קרית ביאליק
צעדה עם אלפי משתתפים שהפכה למסורת. דוקורסקי ודואק | צילום: עיריית קרית ביאליק
צעדה עם אלפי משתתפים שהפכה למסורת. דוקורסקי ודואק | צילום: עיריית קרית ביאליק

בשבת הקרובה: צעדת קרית ביאליק

בשבת הקרובה, 18 בחודש, תתקיים צעדת קרית ביאליק ה-35, במסגרת חגיגות 85 השנים לעיר. בשנה שעברה השתתפו בצעדה המסורתית יותר מ-9000 צועדים – השיא של כל הזמנים. הפעם נערכים בעירייה לקבל את אלפי תלמידי בתי הספר, גני הילדים, חניכי תנועות הנוער, אגודות הספורט ותושבים מהקריות הסמוכות.

גם השנה תיערך הצעדה סביב שמורת הטבע עין אפק בנוף קסום ויפהפה. הצועדים יעברו בסמיכות לבריכות דגים, צמחייה עשירה וחיות רבות, ובהן קורמורנים, חרדונים, לטאות ועופות ים. בצעדה יהיו שני מסלולים: מסלול לכל המשפחה באורך 4 ק״מ ומסלול למיטיבי לכת באורך 8 ק״מ.

על פי הוראת ראש העירייה, אלי דוקורסקי, הצעדה תהיה חינם לכל המשתתפים, שיקבלו גם מדליה ותעודה. הצעדה תוזנק מהכניסה לשמורת הטבע עין אפק החל מהשעה 07:30 ועד השעה 09:00. טקס הסיום יתקיים ב-10:00 במצודה הצלבנית שבשמורת הטבע, שם יוענקו המדליות והתעודות וכן גביעים לבתי ספר ולקבוצות מאורגנות.

הצעדה השנה תיערך בסימן "עיר ירוקה ובריאה" בחסות חברת הבנייה גלבוע, משרד התרבות והספורט, עיתון "הד הקריות", עיתון "חדשות הקריות״ ועופר הקריון. ביום הצעדה יהיו הסעות למקום הצעדה ובחזרה על ציר קו 57 (הישן) והקווים 12 ו-13 החדשים. הסעות לנקודת הזינוק יתקיימו בין השעות 08:30-08:00 ופיזור עם סיום הצעדה בין השעות 12:00-10:00. חנייה למכוניות פרטיות תתאפשר בצד המזרחי של חניית הקריון, משם יוסעו המשתתפים לתחילת הצעדה ויוחזרו לשם בסיומה.

את הצעדה מארגן מי שהיה המשנה לראש עיריית קרית ביאליק, יוסי דואק, שהתבקש על ידי דוקורסקי, לקחת על עצמו את המשימה, לאחר שאירגן ב-30 השנים האחרונות את מירוץ קרית ביאליק, מסע האופניים, מירוץ הלילה וצעדת קרית ביאליק, בהם השתתפו אלפי אנשים מכל קצות הארץ.

דוקורסקי: “אנו ערוכים לקבל את אלפי הצועדים. קרית ביאליק כבר הוכיחה את יכולת הארגון שלה. אנו גאים להציג ברבים את עירנו היפה והמטופחת״.

דואק: "ההיענות לצעדה גבוהה. אנו מצפים לאלפי משתתפים ונערכים בהתאם״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *