יום שבת , פברואר 16 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בקהילה הרפורמית בכרמיאל אמרו קדיש לזכר 24 הנשים שנרצחו השנה בידי קרוביהן
די לאלימות נגד נשים, התנועה הרפורמית
די לאלימות נגד נשים, התנועה הרפורמית

בקהילה הרפורמית בכרמיאל אמרו קדיש לזכר 24 הנשים שנרצחו השנה בידי קרוביהן

 

בקהילה הרפורמית ידיד נפש בכרמיאל אמרו קדיש לזכר 24 הנשים שנרצחו השנה בידי קרוביהן- הנתון הגבוה ביותר בחמש השנים האחרונות.

במהלך השבת שעברה, בקהילה הרפורמית ידיד נפש בכרמיאל אמרו קדיש לזכר 24 הנשים שנרצחו השנה בידי קרוביהן, ובנוסף כדי להעלות את המודעות לנושא, הציבו שלטים בשלוש שפות אנגלית, ספרדית ועברית בבית הכנסת בהם אמירות חשובות. יו"ר נעמ"ת מרחב כרמיאל גלית הופמן השתתפה בקבלת השבת, נתנה הרצאה בנושא זה וחילקה סרטים אדומים המזוהים עם יום המאבק.

היוזמה נבעה בין השאר בשל הסמיכות לציון יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים שהתקיים ביום ראשון ה- 25.11 כלומר למחרת. ביום זה קוראים בבתי הכנסת השונים ברחבי הארץ את פרשת וישלח, בה מציינים את פרשיית האונס הראשונה בתנ"ך- פרשת דינה.

די לאלימות נגד נשים, התנועה הרפורמית
די לאלימות נגד נשים, התנועה הרפורמית

התנועה הרפורמית בישראל מסבירים: "המאבק באלימות נגד נשים ממשיך להעסיק אותנו מימי המקרא ועד היום. בפרשת השבוע  וישלח קראנו על האונס הראשון במקרא, אונס ששינה באופן הרסני את משפחת יעקב כולה. אנחנו רואים בצער כיצד אלימות כלפי נשים ממשיכה. אנחנו בתנועה הרפורמית רוצות ורוצים לתת קול לנפגעות ואין כוונת לב גדולה יותר מאמירת קדיש והוספת שמן של הנרצחות בבתי הכנסת".

פרשת 'דינה' הינו סיפור האונס הראשון בתנ"ך. דינה הייתה בתן של יעקב ולאה, שנולדה אחרי ששת בני לאה ונאנסה על ידי "שכם בן חמור נשיא הארץ" אשר התאהב בה לאחר מכן. בעקבות זאת טבחו שמעון ולוי בשכם ובבני עירו.

שמות הנשים שנרצחו על ידי קרוביהן לשנת 2018 (עפ"י נתוני ויצ"ו): יקטרינה סברדלוב, ענת צברי, לוטי גנץ , אליזבט קרדונה, מרגריטה קזיניק, זובידה מנסור,

חיאה מאלוק, נורא מאלוק, סמר חטיב, פדיה קדיס , סיפראש אינעלם, אופירה חיים, רסמיה מסאלחה, נורה אבוסולב, עפאף אל-ג'רג'אווי, עליזה שפק ו-אנגווץ וואסה, יארה איוב וסילבנה צגאיי.

בדוק גם

לא מפסיקים לאהוב (צילום עצמי)

70 שנים של אהבה

מוסא ולבנה כהן, מוותיקי נצרת עילית, מספרים את סוד האהבה שלהם גם אחרי 7 עשורים של נישואים * הם הכירו בצבא, הוא היה המ"פ, היא הקשרית * הם הביאו לאוויר העולם את הילד הראשון של העיר ואת נורית, שעל שמה נקרא הקולנוע המיתולוגי בעיר * מיוחד לרגל יום האהבה

תגובה אחת

  1. פייק ניוז.
    אין 24 נשים.
    רובן ערביות ולא נרצחו בידי בני זוגן.
    גם שכם בן חמור לא יהודי – לידיעתכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *