תערוכת צילום חדשה בבית המשפט השלום בנצרת | חדשות בידיעות הגליל

תערוכת צילום חדשה בבית המשפט השלום בנצרת

תערוכת הצילום חדשה "חוקי הטבע" תיפתח לקהל הרחב בבית המשפט השלום נצרת החל מיום חמישי הקרוב ולאורך שלושת החודשים הקרובים
"חוקי הטבע" (צילום: דוברות בתי המשפט)

ביום חמישי (18.03), תפתח באופן רשמי תערוכת הצילום "חוקי הטבע" בית המשפט השלום בנצרת, בה מוצגים עשרים וארבעה צילומי טבע מאת שמונה אמנים ואמניות מקומיים מאזור הצפון. הצגת התערוכה בבית המשפט השלום נצרת היא פעילות נוספת של מוזיאון מורשת בתי המשפט. 

עשרים וארבעה צילומי טבע (צילום: דוברות בתי המשפט)
עשרים וארבעה צילומי טבע (צילום: דוברות בתי המשפט)

"התערוכה מהווה דוגמא ליחסי הגומלין שבין בית המשפט לקהילה ולטבע"

באירוע הפתיחה שיתקיים באותו הערב וייערך באמצעות ה-'zoom' , יישאו דברים נשיא בית המשפט השלום בנצרת השופט דורון פורת, סגנית הנשיא השופטת יפעת מישורי, ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט, אוצרת התערוכה הגב' הילה רוז, אוצרת בתי המשפט הגב' אורנה יאיר וכן האמנים עצמם שיסבירו על יצירותיהם.

נשיא בית המשפט, השופט דורון פורת: "אני שמח שאנו פותחים את תערוכת הצילום דווקא בבית המשפט, בו אנו נרתמים מידי יום לשמור על הסביבה, יש לנו חובה מוסרית לשמור על הטבע ובתי הגידול של בעלי החיים. והיצירות מביאות את היופי הנדיר של הטבע לתוך כותלי ביהמ"ש".

סגנית הנשיא, השופטת יפעת מישורי: "אנחנו כבית משפט וכחברה מצווים לשמור על הטבע וכן מצווים לגרום לטבע להמשיך ולהתקיים, כדי שגם אנחנו נוכל להמשיך ולהתקיים. התערוכה מהווה דוגמא ליחסי הגומלין שבין בית המשפט לקהילה ולטבע. באמצעותה, אנו רוצים להעלות את המודעות לשמירה על הטבע".

אוצרת בתי המשפט דר' אורנה יאיר: "האהבה לטבע היא שפה ספונטנית משותפת, חוצת גבולות, לאומים ועדות – ההכרה בחשיבות הטבע והשמירה עליו הוא התנהגות טבעית שראוי שכל פרט וחברה יאמצו למען ההווה והעתיד של כולנו".

אוצרת התערוכה, הגב' הילה רוז: "אומנם, העבודה על התערוכה הסתיימה טרם מגפת הקורונה, אך רבות דובר על התופעה המרהיבה בהקשר זה – של הטבע בישראל ובעולם, שנוכח ההסתגרות המאולצת שלנו בבתים – מתגלה ביופיו מחדש, ומזכיר לכולנו את החשיבות הרבה בלשמור ולהגן עליו."

התערוכה תוצג לקהל הרחב בבית המשפט השלום בנצרת במשך שלושת החודשים הקרובים  בין התאריכים 18.03.21 – 18.06.21.

 

לחדשות נוספות בידיעון עפולה וידיעות הגליל לחצו כאן* לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן

אהבתם? שתפו!

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות