עפולה: תוקם שדרת עצים לזכר הנופלים

בט"ו בשבט הקרוב יינטעו עצים ראשונים כחלק מ'שדרת הנופלים' שתקום כחלק מהפארק שמוקם בימים אלה בסמוך לבית "יד לבנים" בשכונת 'לב העמק'
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
שדרת הנופלים בעפולה. צילום: דוברות העירייה
שדרת הנופלים בעפולה. צילום: דוברות העירייה

בימים אלה מתבצעות במלוא המרץ עבודות להקמת הפארק בשכונת 'לב העמק' (C1) בעפולה.

לצד גני שעשועים, מגרשי ומתקני ספורט, שבילי הליכה ורכיבה, ספסלים ומדשאות יכלול הפארק גם שני בוסתנים וכן את "שדרת הנופלים", שביל הליכה שלאורכו עשרות עצים שישתלו לזכרם של בניה ובנותיה של העיר עפולה שנפלו בעת מילוי תפקידם בשמירה על המדינה לאורך ההיסטוריה מיום הקמתה של העיר. 

את ההחלטה על הקמת השדרה קיבל לאחרונה ראש העיר אבי אלקבץ לאחר שנפגש עם ראשי וועד בית "יד לבנים" ניסים אוחיון, אילנית שטרית, אלי ימין, עפרה דוידוב ואילנה מרציאנו.

על פי התכנית, השתילה הראשונה של העצים תתבצע בקפסולות על פי הנחיות הקורונה בט"ו בשבט הקרוב במהלכו יוזמנו נציגים ראשונים של משפחות נופלים לשתול עץ לזכר יקירם. בהמשך, לאחר שיוסרו מגבלות הקורונה יישתלו עצים נוספים עד ליצירת שדרה מוצלת שתחצה את הפארק כולו ותנציח את כל הבנים והבנות שנפלו.

את המיזם המבורך יוביל אגף קהילה של עיריית עפולה בשיתוף בית "יד לבנים" והמשפחות השכולות ועל פי התכנית הכוונה היא להציב בעתיד שלטים עם סיפורי הנופלים לאורך השדרה.

"חשוב לנו לעלות על נס את סיפורי הנופלים"

חשוב לציין כי 'שדרת הנופלים' תוקם בסמוך לבית "יד לבנים" הממוקם אף הוא בשכונת 'לב העמק' ובעתיד תתחבר ברצף טריטוריאלי בין הבית ובין השדרה כך שמשפחות שכולות, תושבים או תלמידים המבקרים מדי שנה את הבית במסגרת הלימודים, יוכלו לבקר בשני המוקדים באמצעות הליכה רגלית קצרה, או לקיים טקסי זיכרון פרטיים. 

ראש העיר אבי אלקבץ סיפר על המיזם: "מדובר בנדבך נוסף בשמירה על הזיכרון הקולקטיבי של כולנו. חשוב לנו לעלות על נס את סיפורי הנופלים והרעיון מאחורי הקמת השדרה היא לחבר את הציבור בכלל והדור הצעיר בפרט לדמויות ולאנשים מאחורי סיפורי הגבורה". 

 

אהבתם את הכתבה? הישארו מעודכנים באתר בלינקר ובעמוד הפייסבוק שלנו ידיעות הגליל ידיעון עפולה

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תגיות

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram