fbpx

15 שנות מאסר לתושב פתח תקוה שביצע מעשים מגונים בבתו החורגת

מכתב האישום החמור שהוגש נגד הנאשם, עולה, כי מאז היות הקטינה בת 13 ועד הגיעה לגיל 18 הוא ביצע בה עבירות מין, הן בביתה והן במכוניתו, תוך שהוא מציג את המעשים כ"תהליך לימוד". נוסף על עונש המאסר, נגזר עליו לפצות את המתלוננת ב-180 אלף שקלים
מאסר | צילום: FREEPIK
מאסר | צילום: FREEPIK

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (חמישי) 15 שנות מאסר על תושב פתח תקווה (67), שביצע לאורך כחמש שנים מעשים מגונים בבתו החורגת, בהיותה קטינה. הנאשם ביצע את המעשים בקטינה מגיל 13 ועד 18, במספר רב של הזדמנויות ותוך שהוא מפעיל עליה מניפולציות רגשיות כדי לספק את רצונותיו. לצד עונש המאסר, נגזר על הנאשם גם עונש מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת בסכום של 180 אלף שקלים.

הנאשם הורשע לאחר שהודה במעשיו בכתב אישום מתוקן, שהוגש על ידי עו"ד רחל חלק מפרקליטות מחוז מרכז.

על פי המתואר בכתב האישום, המתלוננת היא בתו של בת זוגו. הנאשם החל בביצוע המעשים המיניים בקטינה בהיותה בת 13 והמשיך במעשיו עד הגיעה לגיל 18. באופן הדרגתי, מה שהחל משיחות על מעשים מיניים הפך לביצוע המעשים המיניים בפועל. הנאשם הציג בפני הקטינה את המעשים כ"תהליך לימוד" לקראת חייה הבוגרים, כאשר הוא מנצל את אמונה, גורם לה לתלות בו ומפעיל עליה מניפולציות רגשיות על מנת שתבצע מעשים מיניים על פי דרישתו. חלק מהמעשים בוצעו על ידו של הנאשם בגופה של הקטינה, ובמקרים אחרים "הדריך" אותה כיצד לבצעם בו. כמו כן, הוא הסית את אימה נגדה, איים עליה שאם המעשים יתגלו המשפחה תתפרק באשמתה ועוד.

בגין מעשיו, הורשע הנאשם בביצוע עבירות של אינוס קטינה בת משפחה (ריבוי עבירות), מעשה מגונה בקטינה בת משפחה (ריבוי עבירות), מעשה סדום בקטינה בת משפחה (ריבי עבירות) וניסיון מעשה מגונה.

הפרקליטות, שסברה כי מדובר במעשים ברף החמור ביותר, עתרה לגזור על הנאשם עונש מאסר ממושך. בנימוקיה עמדה הפרקליטות על העובדה שמעשי הנאשם פגעו באופן משמעותי בשלומה הפיזי והנפשי של המתלוננת, בזכותה לאוטונומיה על גופה ובמידת אמונה בתא המשפחתי.

עוד הפנתה הפרקליטות לחומרת נסיבות ביצוע העבירות: ביצוען כלפי בת משפחה לאורך תקופה ממושכת, תדירותן וריבוין, חומרתן, מיקומן – ביתה-מבצרה של המתלוננת, התכנון המוקדם, פערי הגילים, שימוש הנאשם בכוחו וסמכותו כדי לבצע את מעשיו, איומיו כלפיה פן תספר על המעשים והפעלת מניפולציות רגשיות.

לטענת הפרקליטות, מעשי הנאשם בוצעו באופן בוטה לשם סיפוק תאוותיו המיניות ומדובר בהתעללות של ממש. נוסף על כך, טענה הפרקליטות כי הנאשם לא לוקח אחריות אמיתית, הודאתו פורמלית בלבד, הוא סובל מעיוותי חשיבה וטען בשירות המבחן כי המעשים בוצעו בהדדיות. הנאשם לא עבר הליך שיקומי והנזק שנגרם למתלוננת קשה ביותר.

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות בקובעו כי מדובר בכתב אישום "חמור ביותר". "המעשים בוצעו בתדירות גבוהה, עשרות רבות של עבירות מין שבוצעו בשיטתיות תוך ניצול קרבתה של המתלוננת ותלותה הפיזית והרגשית בו. המעשים, שבוצעו בתחכום כשהיו לבד בבית או במכונית, הוצגו תחילה בפני המתלוננת כחלק מ'הליך לימוד', כשהאחרונה, בתמימותה רצתה באמת ובתמים להאמין שהמעשים נעשו לטובתה…. מדובר בעבירות מין קשות ומשפילות שנעשו תוך ביזוי המתלוננת והחפצתה לצורך מימוש תאוותיו המיניות", נקבע בגזר הדין.

עוד נקבע בגזר הדין: "ממד נוסף של חומרה הוא שהעבירה בוצעה בתוך המשפחה, בידי דמות סמכותית, בעלה של אם הקטינה. נתון זה מחריף את ניצולה של הנפגעת, שכן לא מדובר רק בפער גילים ולא רק בגילה הצעיר שאינו מאפשר לה להסכים, אלא מדובר בדמות מרכזית שמצויה בביתה ובדלת אמותיה".

באשר לטענת הנאשם, כי יש להקל בעונשו מאחר שהודה במעשיו וחסך זמן שיפוטי, קבע בית המשפט: "במקרה הנוכחי, אין המדובר בהודאה מלאה וכנה ולצדה הכאה על חטא… הנאשם נטל אחריות חלקית על מעשיו, לטענתו המעשים המיניים בוצעו בהסכמה ומתוך הדדיות. הוא נעדר הבנה לחומרת מעשיו, אינו מבטא רגשות אמפתיה כלפי המתלוננת ואינו מכיר בנזק החמור שגרם לה".

את הטיעונים לעונש טענה עו"ד מיטל אילן, מפרקליטות מחוז מרכז.

אהבתם? שתפו!

תגיות

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות