עליה בשבעה אחוז במחירי הדירות בנתניה בשנת 2020. התחזית: העליה תמשך גם ב-2021

עומרי ראובני סמנכ"ל שיווק ומכירות בקבוצת איציק תשובה הסיבות לעליה: יפתחו השמיים תהיה רכישה מאסיבית מצד יהודים. כמו כן העלייה בעלויות הבנייה תביא לעליית מחירים.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
עומרי ראובני. צילום ArTamir

עומרי ראובני סמנכ"ל שיווק ומכירות בקבוצת איציק תשובה אומר שהזינוק היה במחירי דירות 4 חדרים. לדבריו מחירי הדירות ימשיכו לעלות גם ב- 2021.

מחירי הדירות בנתניה עלו בשנת 2020 בשבעה אחוזים בממוצע. מחיר דירה ממוצעת עומד על כ-1.763 מיליון שקלים.  כך עולה מניתוח נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שבוצע בלשכת שמאי המקרקעין.

כמות העסקאות ירדה בכארבעה אחוזים והסתכמה ב-643  ברבעון הרביעי של השנה.

בהתפלגות הדירות לפי מספר חדרים ניתן לראות שרק פלח הדירות של 3.5-4 חדרים רשם זינוק של 13 אחוזים במחירים. דירות 2.5-3 חדרים התייקרו ב-שני אחוזים, בעוד שאר סוגי הדירות שנבדקו רשמו ירידות מחירים.

עומרי ראובני: המחירים יעלו

לדברי עומרי ראובני, סמנכ"ל שיווק ומכירות בקבוצת איציק תשובה: "משבר הקורונה לא פגע בענף הנדל"ן, בייחוד לא בענף המגורים. מחירי הדירות עלו ב- 2020 ויוסיפו לעלות גם ב- 2021. ראשית, ההיצע נמוך מהביקוש. המדינה לא משווקת מספיק קרקעות. כמו כן החברות הגדולות סוגרות מכרזים במחירים גבוהים במיוחד. שנית, עם ההקלה בנטילת משכנתאות והורדת המיסוי לדירה שנייה. התנאים לקנות דירה עבור זוגות צעירים והן עבור משקיעים הם נוחים יותר. כך שיותר דירות נמכרות.

לחדשות נתניה מסביר עומרי ראובני: "כשייפתחו השמיים, אני צופה רכישה מאסיבית מצד יהודים. כאלה שמחכים לעלות לארץ או לרכוש דירות נופש. ואחת הערים המועדפות עליהם היא נתניה. שנית, העלייה בעלויות הבנייה תביא לעליית מחירים. כך שאין מנוס מכך שהמחירים ימשיכו לעלות גם בשנה הקרובה".

נתוני הלמ"ס מתייחסים לממוצע העסקאות שבוצעו בשנה החולפת. הן כוללות דירות בפרויקטים חדשים וכן דירות מיד שנייה. והוא איננו ממוצע בין הרבעונים. אם לדוגמא היתה בעיר מסוימת וברבעון מסוים כמות מכירות גבוהה בפרויקט מסוים של דירות חדשות ויקרות יותר, זה משפיע על הממוצע הכללי של העסקאות ולפיכך על המחיר הממוצע של דירה.

ברמה ארצית מחירי הדירות טיפסו בשני אחוזים בממוצע בסיכום שנת 2020 מול 2019.

המחיר הממוצע של דירה בישראל עמד בסוף הרבעון הרביעי של 2020 על 1.574 מיליון שקלים, לעומת 1.544 מיליון שקל בסוף 2019.

דירות 5.5-6 חדרים רשמו את ההתייקרות הגבוהה ביותר ב-2020, כשהמחיר הממוצע שלהן עלה בשלושה אחוזים בין התקופות ל-2.431 מיליון שקלים  בממוצע.

מחירי דירות 1-2 ו-4.5-5 חדרים עלו בשני אחוזים בממוצע ל-1.073 ו-1.943 מיליון שקלים בהתאמה.

בדירות 2.5-3 נרשם קיפאון במחירים על 1.202 מיליון שקלים.

בדירות 3.5-4 חדרים היתה עליית מחירים ממוצעת שלאחוז אחד ל-1.541 מיליון שקלים.

לחדשות נוספות בנתניה הקליקו כאן * לדף הפייסבוק שלנו הקליקו כאן 

אהבתם? שתפו!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram