יום שבת , מרץ 23 2019
בית / דעות / מה רוצים מיאיר?
יאיר לפיד
יאיר לפיד (צילום: נילי רייכמן)

מה רוצים מיאיר?

יאיר לפיד
שר האוצר יאיר לפיד (באדיבות אתר הכנסת)

שר האוצר יאיר לפיד עושה סטאז' על מעמד הביניים והעניים. בכלכלה הרי הוא לא מבין. אחרי הכל אביו היה פוליטיקאי וממנו הוא למד הרבה. הגזירות האחרונות דופקות חזק מאוד את החלשים ביותר. להם אין ועד חזק, אין להם מועצת יש"ע, הם נידונו להיות ארורים זבי חוטם ודם. אחרי ששמעתי על הגזירות החלטתי שאני חייב עוד הכנסה. חשבתי לעבוד על מונית שלוש פעמים בשבוע בשעות הערב. הסתבר לי שבמוניות מתייבשים הרבה בתחנה ונוסעים מעט מדי, אז העדפתי להתייבש בבית.

החלטתי להוציא את רשתות הדיג שלי מהבוידעם ולנסות ללכת לדוג כמו פעם, בימים של הלירה, לפני עידן השקל. חיפשתי לשכור סירת דייגים והסתבר לי שלא רק הלירה נעלמה, גם הדגים בים. הסבירו לי שאני לא אצליח להרוויח אפילו את הדקל של הסירה, וחוץ מזה נגמרו הלוקוסים בים, והטייקון שהרעיל את הים עם המפעל המזהם שלו, עכשיו מייבא לוקוסים מסודן ושובר את השוק תוך גריפת רווחים מלוקוס סוג ב' שבבישול נהפך לנוזלי.

ראיתי שאין מאיפה לקחת אז החלטתי להדק את החגורה. כבר שבועיים שהחגורה מהודקת וירדתי כבר חמישה קילו. אמרו לי: בן אדם, נכנסת לדיאטה? אמרתי: מה פתאום, אני פשוט לא שותה בירה, כי במחיר של הבירה היום היא יורדת לבטן לאט מדי. אחד משכניי ראה רזון וחיוורון חדשים על פני, ושאל אותי אם אני חולה. אני בריא כמו שור, השבתי לו, החיוורון הוא תגובה רגשית ללפיד הבוער שתקעו לי, הוא כרגע בוער בעצמותיי ומפיץ חיוורון גדול.

בדוק גם

"מפלגת ימין שפוי". כחלון | צילום: חיים מסיקה

כחלון: "מי שאומר שיש גירעון הם אלה שהזזנו להם את הגבינה"

שר האוצר משה כחלון בראיון ל"בלינקר" מסכם קדנציה ומודה שהוא דואג לגורלה של תוכנית הדגל שהוביל, מחיר למשתכן", אם לא ייבחר * יש סכנה שאם ייבחר שר אוצר אחר, הוא יבטל בלחץ הקבלנים והטייקונים את התוכנית שנותנת לצעירים הטבה בגובה של 300 אלף שקלים ויותר ומאפשרת להם לראשונה לגור בבית חדש משלהם"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *