יום שבת , מרץ 23 2019
בית / דעות / לא צודק
Skin, spot, face.
Skin, spot, face.

לא צודק

מאת סיגלית הופרט-שגב

מהרגע שנולדתי ועד היום, חוסר צדק גורם לי מצד אחד למחנק וייאוש, ומצד שני לכאב פיזי פועם, שמאלץ אותי לנקוט פעולה. שתי התחושות סותרות האחת את השנייה, ועל כן, לא קל לי להתנהל בעולם הזה.

השבוע האזנתי לדבריה של שרת החוץ של שבדיה ושאלתי את עצמי איך זה יכול להיות שהעולם שונא אותי בכזו עוצמה? אותי? מה היה הדבר הנורא הזה שעוללתי לו? מתי הוא קרה? ואיך, איך, לעזאזל, הוא כל כך אטום וכמה שאני מסבירה הוא מתעקש לא להבין אותי?

Skin, spot, face.
צילום אילוסטרציה: פוטוליה

אנחנו לא טלית שכולה תכלת, לכולם יש דפקטים, אפילו לי. אבל האם יכול להיות שאני אשמה בכל עוולות העולם? איך זה, שאני חיה במקום כל כך יפה, שכל יום מקיפים אותי כל כך הרבה אנשים חכמים, יפים, רחמנים בני רחמנים, שכל נתיבותיהם שלום, אנשים שרק רוצים לחיות את חייהם בשקט, באמת אנשים טובים, וכל מה שרואה בי העולם הוא, שאני מקור הרוע? איך אני יכולה להיות מקור הרוע? אני? שתמיד עוזרת לכולם, בכל מקום על פני הגלובוס, בכל אסון, בכל רעידת אדמה, מתייצבת עם בית חולים ורופאים ותרופות, שנוסעת לאפריקה לנתח ילדים, שממציאה מלא דברים מגניבים ומתוחכמים שכל העולם משתמש בהם? אני מקור הרוע? בגלל דפקט אחד או שניים מעלימים את כל הטוב שבי?

איך זה יכול להיות שיש לנו מדינה מודרנית ומתקדמת כמעט בכל פרמטר נחשב, שיש לנו ראש ממשלה וירטואוז מבחינה הסברתית, שהוא גם שר החוץ, שיש לנו שגרירים בכל העולם, דוברים תחת כל עץ רענן, יש לנו את מערך ההסברה הלאומי ומטה ההסברה הלאומי ואפילו יש לנו את יאיר לפיד ועדיין לא מבינים אותנו? האם באמת יש לי איזה כתם על השמלה שאני ורק אני לא רואה אותו?

אמא שלי תמיד אמרה לי: מה זה משנה מה כולם חושבים? משנה מה את חושבת! וזה באמת נכון ואפילו מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש, אבל הייתי רוצה שגם מסביב יחשבו עלי איזה דבר טוב אחד, אתם יודעים מה, אפשר גם שניים.

בדוק גם

דודי שבת צילום פרטי

כרמיאל: מה מתרחש בין העירייה והנהגת ההורים?

יו״ר מועצת ההורים, משה אלפנדרי: "העירייה מתעלמת מאיתנו. עיריית כרמיאל: "ההנהגה הנוכחית פועלת בניגוד לחוזר מנכ״ל"

2 תגובות

  1. ירן שגור

    על הכיבוש שמעת? חשבת אולי יש בסיס לכל מה שאומרים "עלינו" בעולם? למה ההנחה הזאת שזה לא נכון? לצענו זה נכון מאוד.

    • אהוד רוזנברג

      לא כיבוש ולא נעליים תפסיק להאמין לשקרים של עצמך ולך תקרא על הסכמי אוסלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *