יום שלישי , מרץ 19 2019
בית / דעות / זמן המהפכה
נפתלי בנט
נפתלי בנט (צילום: דוברות העירייה)

זמן המהפכה

יכול להיות שאני טועה בהם בשניהם, כי לא הצבעתי עבור אף אחד מהם, אבל דבר אחד אפשר כבר לומר לזכותם, הם אמיצים והם באמת מבינים שאם לא ינסו לשנות את המחלה החברתית שקיימת בחברה שלנו, אנחנו נידרדר מהר מאוד למחוזות בלתי ניתנים לתיקון.

במשך שנים היתה פה פוליטיקה מסריחה, לא ריאלית, של מינויים פוליטיים, של שוחד פוליטי, של העדפות ציבורים שלמים על אחרים. במשך שנים טחנו לנו משכורות נמוכות, כי טענו שהמצב קשה, ונתנו באותו זמן כסף לאלו שלא עבדו, שלא נשאו בנטל. עכשיו מנסים לעשות באמת ובתמים סוג של מהלך שהוא מהפכה חברתית. הגיע הזמן שהכוחות היצרניים והנאמנים לאתוס הציוני יקבלו לא רק חובות אלא גם קצת זכויות. מצידי שתהיה ממשלה שבה יהיו חברים גם מרצ וגם אחמד טיבי. כל עוד נעסוק בשיקום האזרחי של החברה שלנו, כולנו פרטנרים לגיטימיים לעשייה הזאת.

יאיר לפיד
הגיע הזמן לחילופי שלטון. יאיר לפיד (צילום: נילי רייכמן)

 

לא יכול להיות שהדור הצעיר יעוף מפה. נפתלי בנט (צילום: דוברות עיריית קרית מוצקין)

לא יכול להיות שדירה בעפולה תעלה מיליון שקלים. לא יכול להיות שהדור הצעיר יעוף מפה ורק עובדי קבלן יכניסו זיעה ודם וכסף לטייקונים. הגיע הזמן לחילופי שלטון. כנראה שבתהליך איטי מדינת ישראל צריכה להיפרד משלטון של דור שלם ולקבל שלטון של דור אחר, יותר פתוח ודינמי.

מצידי אם ייווצר מצב שבעוד שנה יהיה חסר פה ראש ממשלה, שיוציאו מכרז בינלאומי, וכמו שהביאו את סטנלי פישר מאמריקה להיות הנגיד של הבנק, והדבר הזה הצליח, מצידי שיביאו את ביל קלינטון לארבע שנות עבודה בממשלת ישראל, עד שהדור הבא ירכוש ניסיון. אחת הבעיות של הדור הקודם, שהוא לא בנה לו יורשים, אז הגיע הזמן שגם זה יקרה.

בדוק גם

שרת המשפטים איילת שקד

"רוצה להמשיך לכהן כשרת המשפטים". איילת שקד מגיעה לחדרה

שרת המשפטים איילת שקד תגיע לחוג בית בחדרה ביום ראשון הקרוב, תשוחח עם החדרתיים, תדבר על מפלגת הימין החדש ותענה על שאלות מהקהל המקומי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *