יום שישי , אפריל 26 2019
בית / דעות / ועד לכל עובד
עובדי פלאפון נלחמים על זכות בסיסית (צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה)
עובדי פלאפון נלחמים על זכות בסיסית (צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה)

ועד לכל עובד

בשקט, ללא כותרות שמנות בתקשורת, מתרחש מאבק בעל משמעות ציבורית ממדרגה ראשונה. זהו המאבק של עובדי חברת פלאפון על זכותם להתאגד ולהקים ועד, גוף מייצג של העובדים מול ההנהלה.

בעידן שבו נרמסו זכויות עובדים בחברות של עובדי קבלן, מתנהל די רחוק מדי מהעין הציבורית מאבק על הזכות הבסיסית של כל אזרח בישראל, להיות מוגן ומיוצג מול הגוף המעסיק. התקשורת הכלכלית מגבה באופן יחסי את מאבק העובדים. בגלל חשיבות הנושא החליט יו"ר ההסתדרות עופר עיני לממן את שכר השובתים בסניפים השונים של פלאפון מקרן השביתה של ההסתדרות והוקם חמ"ל של העובדים לצורך פעילות והנחיות בשטח. זהו מאבק אידאי שבו תיבחן ההסתדרות אם ביכולתה לתת רוח גבית לעובדים בתחום השירותים, בחברה בעלת סניפים רבים בכל רחבי הארץ. למאבק הזה יהיו השלכות רבות על שוק העבודה בישראל בשנים הקרובות.

עובדי פלאפון נלחמים על זכות בסיסית (צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה)

אם בסופו של יום תנועות המחאה של מעמד הביניים, בשיתוף פעולה עם גורמים פעילים למען זכויות עובדים בשוק העבודה, יפעילו לחץ קבוע על מנת לקדם זכויות עובדים, מפת התעסוקה וההכנסה של העובד בישראל יכולה להשתנות, והביטוי חלוקה צודקת יותר של העוגה הכלכלית, לא יהיה רק בבחינת משאלת לב, אלא הישג כתוצאה ממאמץ צרוף ארוך ומתמיד בשטח.

בדוק גם

צביקה גנדלמן. צילום: קרן אידלזון

בשל הסכסוך עם הוועד: העירייה שכרה עובדים חיצוניים לקיום חגיגות פורים

ועד העובדים איים למנוע את עבודת עובדי העירייה בחג, וראש העיר הורה לשכור קבלנים חיצוניים לחגיגות פורים. בהמשך, הורה הוועד לעובדים לא להגיע לעבודה בחג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *