יום שישי , מאי 24 2019
בית / גליל מערבי / שלומי: אלפי דירות חדשות וכניסה למיזמי התחדשות עירונית
פיתוח מואץ | הדמיה: באדיבות המועצה המקומית שלומי
פיתוח מואץ | הדמיה: באדיבות המועצה המקומית שלומי

שלומי: אלפי דירות חדשות וכניסה למיזמי התחדשות עירונית

היישוב שלומי עובר תהליכי תכנון ובנייה מואצים, ובמועצה המקומית מאמינים כי תושבי ישראל יגלו אותו כפנינה אטרקטיבית בעלת יתרונות רבים ומגוונים. בשנת 2020 יחל פיתוחה של שכונה חדשה: "חמודות"

מאת עו"ד אושרי שלוש

לאור ההצלחה בשיווקם של מגרשים לבנייה בשכונת יערית, החליטה המועצה המקומית שלומי לצאת לפיתוח של שלב נוסף – כ-301 יחידות דיור.

בשנים האחרונות שווקו בהצלחה כ-900 יחידות דיור בבנייה של צמודי קרקע ובבנייה רוויה נמוכה, והכוונה בשנים הקרובות לבנות ביישוב אלפי יחידות דיור חדשות.

שכונת יערית ממוקמת בחלק הצפוני של שלומי על קרקעות, שבעבר היו שייכות לקיבוץ אדמית. דופלקסים בשכונה מוצעים כיום למכירה ב-1.3-1.2 מיליון שקלים ובתים פרטיים בכ-1.75 מיליון שקלים בממוצע ליחידת דיור.

פארק הנחל בשלומי | הדמיה: באדיבות המועצה המקומית
פארק הנחל בשלומי | הדמיה: באדיבות המועצה המקומית

לדברי טל חמי, מהנדס המועצה המקומית, היישוב, בראשות ראש המועצה גבי נעמן, עומד לשלש ולהרחיב משמעותית את פיתוחו באמצעות בנייה בשכונות החדשות. לראיה, בשנתיים האחרונות נרשמת הגירה חיובית מאסיבית של תושבים בעלי מקצועות חופשיים ממעמד סוציו אקונומי בינוני ובינוני גבוה מחיפה, הקריות והצפון. יודגש, כי תושבי שלומי נהנים מיתרון משמעותי – פטור ממס ההכנסה של 21 אחוז ובנוסף, מגישה נוחה לתשתיות עם חיבור עתידי לכביש 6.

מדובר בתהליך בנייה והתפתחות מדורג, במסגרתו מתוכננות להיבנות אלפי יחידות דיור בשנים הקרובות, כך שבשנת 2020 יחל פיתוח לבניית שכונת מגורים חדשה, "חמודות", מדרום ליישוב בצמוד לנחל בצת, מול קיבוץ מצובה, ובקרבה לכביש 6. השכונה החדשה תכלול כ-2000 צמודי קרקע ודופלקסים.

חמי: "היישוב עובר תהליכי תכנון ובנייה מואצים, ואנו בטוחים כי תושבי ישראל יגלו אותו כפנינה אטרקטיבית בעלת יתרונות רבים ומגוונים. אנו מקדמים מול משרד בינוי והשיכון הקמת מינהלת התחדשות עירונית ליישוב. המינהלת החדשה תהיה אחראית לקידום וייזום פרויקטים. המינהלת תאיץ תהליכי התחדשות עירונית ביישוב תוך שיתוף פעולה עם המדינה והתושבים".

הכותב: עו"ד אושרי שלוש הוא שותף מייסד באושרי שלוש עורכי דין ונוטריון המתמחה בנדל"ן והתחדשות עירונית

בדוק גם

בן סימוןעם גילוף התנשמת

רפי בן סימון מכרמיאל הוא אלוף הגילוף

הוא התחיל עם ברווזים בארה"ב, והיום, אחרי שנים בארה"ב, ארבע נשים ואלפי מיילים על אופנועים כבדים, הוא מפסל ומגלף את כל סוגי בעלי הכנף ונהנה מהחיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *