יום שלישי , אפריל 23 2019
בית / גליל מערבי / שלא נדע: במרכז הרפואי לגליל בנהריה נערך היום תרגיל מלחמה
מוכנים לכל תרחיש. הצוותים שהשתתפו בתרגיל. צילום: אלי כהן
מוכנים לכל תרחיש. הצוותים שהשתתפו בתרגיל. צילום: אלי כהן

שלא נדע: במרכז הרפואי לגליל בנהריה נערך היום תרגיל מלחמה

במרכז הרפואי לגליל בנהריה, הסתיים אחר הצהריים (חמישי), "תרגיל מלחמה – חל"כ", שנועד לחזק ולהעלות את רמת המוכנות והכשירות של המרכז הרפואי והצוותים להתמודדות עם מצבי חירום שעלולים לכלול מספר רב של נפגעים בתרחישים חריגים ובכלל זה: אירוע טוקסיקולוגי המוני (אירוע שבו מעורב חומר לא קונבנציונלי), תרגול פינוי של מחלקה תחת אש, תרחיש של שריפה רבת נפגעים ותפקוד שוטף תחת אש במהלך מספר ימי לחימה .

נכון להיום, פועלים בישראל שישה בתי חולים, בהם משמרים ידע ויכולת טיפול בפצועים מאירועי חל"כ (חומרי לחימה כימיים), אחד מהם, הוא המרכז הרפואי לגליל.

התרגיל שתוכנן מראש בתוכנית השנתית, התבצע בשיתוף כלל הצוותים מכל הסקטורים במרכז הרפואי, נציגי האגף לשעת חירום במשרד הבריאות, צה"ל (פיקוד העורף), כיבוי אש, עיריית נהריה, מד"א ומשטרת ישראל. בסיומו זכה צוות המרכז הרפואי לשבחים מצד הגורמים השונים על התרגיל והתנהלותו נוכח התרחישים המורכבים שהוצגו בו.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום: "מדובר בתרגיל מורכב ומשמעותי כחלק ממערך המוכנות של המרכז הרפואי לתרחישים השונים ,בין השאר בשל מיקומנו במרחק של כ- 10 קילומטרים בלבד מגבול לבנון והיותנו קו הרפואה הקדמי של מדינת ישראל בצפון. אנו משרתים לאורך כל ימות השנה אוכלוסייה של כ-600 אלף איש והצוותים שלנו מתורגלים על פי גרף פעילות, אך הייחודיות בתרגיל הנוכחי, הייתה בריבוי תרחישים שתורגלו בהצלחה ובשיתוף נרחב עם כלל ארגוני החירום וההצלה הפועלים יחדיו במענה לציבור בעתות חירום. אני מבקש להודות לכלל הגורמים שנטלו חלק בהכנות הרבות,  שבסופו של דבר יאפשרו לנו לתת מענה מקצועי בכל עת שנידרש".

 

בדוק גם

ליגל רז. צילום: סטודיו מאיסה

מלכת הרשת

אם אתם לא מכירים את ליגל רז כנראה שנולדתם לפני שנכנסנו למאה ה-21, כי הבחורה ממושב אליכין היא יוטיוברית תוססת שמעלה לערוץ שלה, QUEENLIGI, סיפורים אישיים מחייה הפרטיים שזוכים למאות אלפי צפיות. הכירו תופעת רשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *