יום חמישי , מרץ 21 2019
בית / פנאי / תערוכה ראשונה לאמן המוערך בועז ועדיה בישראל
עבודותיו של ועדיה צילום: המוזיאון הפתוח תפן
עבודותיו של ועדיה צילום: המוזיאון הפתוח תפן

תערוכה ראשונה לאמן המוערך בועז ועדיה בישראל

במוזיאון הפתוח בתפן, התקבל השבוע המשלוח הימי עם פסליו של הפסל הישראלי הגולה בניו יורק, בועז ועדיה ז"ל (1951-2017) שנפטר ממחלה קשה לפני כשנתיים.  תערוכת הפיסול המרשימה הכוללת את יצירותיו תיפתח ב-9 בפברואר וצוות המוזיאון כבר שוקד על תכנון והצבת הפסלים הכבדים העשויים אבן ושוקלים מאות ק"ג כל אחד, בסיוע מלגזה ומנוף.

 

עבודותיו של ועדיה צילום: המוזיאון הפתוח תפן
עבודותיו של ועדיה צילום: המוזיאון הפתוח תפן

התערוכה המתוכננת, שאוצרת רותי אופק, מנהלת המוזיאונים הפתוחים של סטף ורטהיימר, היא הראשונה שתוצג בישראל. ועדיה, נחשב לאמן בינלאומי מצליח, ליצירותיו שפה ייחודית והוא הקפיד לתת לעבודותיו שמות תנ"כיים.  הוא היגר לארה"ב לפני יותר מארבעה עשורים, התגורר בשדרה החמישית בניו יורק וזכה להצלחה והכרה יוצאות דופן. שניים מפסליו – דמויות על סלע הוצבו בשנת 2004 בלב מנהטן, יצירה אחרת הוצבה בבית הלבן בוושינגטון. עבודותיו של ועדיה מוצגות במוזיאונים נחשבים בעולם, חלקן אף מופיעות בתצוגות קבועות. במקביל לפתיחת התערוכה בישראל, הוא צפוי לזכות בניו יורק בתואר המכובד 'האמן הוויזואלי המוביל'. ההכרזה החגיגית תתקיים במהלך אירועי פסטיבלMigrations: The Making of America, שייערך באולם הקרנגי הול, בניו יורק. הפסלים  של ועדיה יוצגו, כאמור, במקביל  בתפן, בישראל ובניו יורק, בגלריה היוקרתית הנחשבת ג'ים קמפנר ( Jim Kempner).

בדוק גם

קייס אפרים לאווי עם משה קונינסקי, צילום אלכס הובר

קונינסקי: "הטיפול באוכלוסיית העולים לא יהיה יותר סקטוריאלי"

האופוזיציה ביקשה ישיבת מועצה שלא מן המניין, אך בסופו של דבר רק שניים מחבריה הגיעו. ראש העירייה הודיע שלא יהיה עוד מצב שבו עולים מחבר המדינות יופנו למחלקת הקליטה ואילו עולים מאתיופיה יופנו למחלקת הרווחה. "כולם ייהנו מאותן הזכויות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *