יום שני , מרץ 25 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מופז: "לשמעון לנקרי יש את הכישורים להיות שר"
שמעון לנקרי ושאול מופז
המום. מופז ולנקרי (התמונה באדיבות מטה קדימה)

מופז: "לשמעון לנקרי יש את הכישורים להיות שר"

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, נבחר לעמוד בראש הוועדה המסדרת שתתקיים היום (חמישי) ותקבע את רשימת חברי קדימה בבחירות הקרובות לכנסת. לנקרי יישב בוועדה לצידו של יו"ר קדימה שאול מופז וראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט.

גורם שמעורה בפרטים, מסר כי מינויו של לנקרי לוועדה אכן ראוי וכי אף אחד מחברי המפלגה לא הביע התנגדות לכך. הם הוסיפו, כי זו בהחלט קריאה לכיוונו של לנקרי לפוליטיקה הארצית, והחשוב ביותר – הבעת אמון גדולה שנותנים בו מנהיגי המפלגה, אולמרט ומופז. "צפון-1" חשף לפני כחודש, כי לנקרי שוקל לרוץ לכנסת מטעם קדימה.

בראיון בלעדי ל"צפון-1" מספר מופז על החברות ארוכת השנים עם לנקרי. מתברר שזה התחיל עוד בצבא. מופז: "שמעון לנקרי הוא אחד מראשי הרשויות הטובים ביותר בישראל. הוא הצליח ועדיין ממשיך בהצלחתו לקדם ולפתח את עכו. שמעון לנקרי הוא חבר מפלגת קדימה ושותף מלא לעשייה במפלגה ולהחלטות המתקבלות בה.

"הכרתי את שמעון בהיותי מפקד בה"ד 1, כשהוא שימש כממ"ח חי"ר צעיר. הוא היה אמור להשתחרר מהצבא, אבל בשיחות בינינו הצלחתי לשכנע אותו לחתום עוד שש שנים בצבא קבע. הקשר בינינו חודש כשאני הייתי רמטכ"ל והוא היה מג"ד חטיבת אלכסנדרוני ומאז אנו שומרים על קשר רציף ונוהגים לשתף האחד את השני בנושאים שונים".

הראיון עם מופז יתפרסם ביום שישי בעיתון צפון -1 

בדוק גם

לווית רפי איתן. צילום רותי ברמן

אולמרט: כשרפי אמר לי "לך תפציץ" זה עזר לי להחליט יותר מכל הדיבורים בקבינט

ראש הממשלה אהוד אולמרט שאיתן היה שר הגימלאים בממשלתו אמר עליו: "הוא היה השר הכי חכם, הכי חד ומנוסה והכי יצירתי. הוא היה השר הראשון שלקח באופן מרשים אחריות על עצמו (בפרשת פולארד) ובכך מנע הדרדרות ביחסים עם ארה"ב".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *