יום שלישי , מרץ 19 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הצעה: לבטל את החנייה בתשלום ברחוב בן עמי
זה לא נעים לראות חנויות סגורות
זה לא נעים לראות חנויות סגורות. עכו השבוע (צילום: שלמה פדידה)

הצעה: לבטל את החנייה בתשלום ברחוב בן עמי

"מצב עכו המנדטורית בכי רע", טוען חבר מועצת העיר מטעם האופוזיציה שלמה פדידה, ששלח הצעה לסדר, ובה הוא דורש להחיות מחדש את העיר המנדטורית ולבטל את התשלום על חנייה או לחילופין: לתת לבעלי תו תושב, שעתיים חנייה בחינם.

זה לא נעים לראות חנויות סגורות
זה לא נעים לראות חנויות סגורות. עכו השבוע (צילום: שלמה פדידה)

פדידה מציג שורה של עסקים שעזבו את העיר או עברו למשכן אחר ואינם מצליחים להשכיר או למכור את נכסיהם, ביניהם: הבנק הבינלאומי שעבר לקריות וסגר את הסניף בעכו לפני מספר שנים, חנויות מול בית המשפט ועוד.

בהצעה לסדר כותב פדידה: "העסקים ברחובות הראשיים של עכו במצב כללי קשה ועגום. כ-30-40 חנויות בעיר המנדטורית סגורות. בעליהן אינם מצליחים להשכיר או למכור את נכסיהם ועדיין הם משלמים ארנונה על פי החוק. רחובה הראשי של עכו, בן עמי, נראה אחרי שמונה בערב כמו רוח רפאים. כף רגליהם של ילדינו לא דורכת שם, וגם אני מזהיר את ילדי לא להסתובב ברחוב הראשי בלילה… ברוב העסקים אין שילוט בגלל אגרת השלטים. מסיבוב ברחוב הראשי של כפר מכר, כפר יאסיף ושדרות הגעתון בנהריה מבינים שאנחנו הכפר והם העיר".

מעיריית עכו נמסר בתגובה: "כרגיל, פדידה לא נותן לעובדות לבלבל אותו. החנייה בתשלום במרכז העיר נועדה לאפשר תנועה זורמת ומקומות חנייה פנויים ללקוחות המבקשים לקנות בחנויות במרכז. אפילו הסוחרים בעצמם מהר מאוד השכילו והבינו שהפיכת רחוב בן עמי לרחוב עם חנייה בתשלום אפשרה לתושבים לחנות את מכוניותיהם לצורכי קניות, ובכך שיפרה באורח פלא הגעת תושבים למרכז העיר. כנראה שמי שלא מסתובב הוא מר פדידה בעצמו".

בדוק גם

פרץ את הגדר לתחנת המשטרה (צילום: דוברות חוף)

עכו: נתפס בעת שניסה לפרוץ לתחנת המשטרה

המשטרה עצרה חשוד בעת שפרץ למתחם תחנת המשטרה בעכו וניסה לגנוב מתוכו אופנוע

תגובה אחת

  1. יוזמה מבורכת, מקווה שיקשיבו קצת לשלמה פדידה בעירייה הזאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *