יום ראשון , מאי 26 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בית חולים מזרע בעכו קיבל היתר לבניית מרחב מוגן
הפגנת עובדי בית החולים מזרע
הפגנת עובדי בית החולים מזרע בחודש פברואר אשתקד (צילום: אושרי כהן)

בית חולים מזרע בעכו קיבל היתר לבניית מרחב מוגן

הפגנת עובדי בית החולים מזרע
הפגנת עובדי בית החולים מזרע בחודש פברואר אשתקד (צילום: אושרי כהן)

שנה ושמונה חודשים לאחר ההפגנה שהתקיימה בבית חולים מזרע בעכו, במחאה על כך שהועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית עכו מנעה היתר לבניית מרחב מוגן בשטח בית החולים, התקבלה השבוע הבשורה המיוחלת על כך שהוועדה לתכנון ובנייה בעכו אישרה את הבקשה לבניית מבנה ממוגן בביה"ח שישתרע על שטח של כ- 2,070 מ"ר עבור ביטחונם של העובדים והמטופלים.

המנהלת האדמיניסטרטיבית בבית החולים מזרע בעכו, נעמי אסולין, ציינה, כי "כזכור, ב- 2006 במלחמת לבנון השנייה, בית החולים ספג פגיעה ישירה ובנס איש לא ניפגע. בתקופה זו פונו מאות חולים ואנשי צוות לבתי חולים שונים בארץ. גם במהלך מבצע צוק איתן שהיה בקיץ האחרון, כשהתגברה מעט המתיחות גם בצפון, הנהלת בית החולים הביעה דאגה מהיות בית החולים חסר אמצעי מיגון לחלוטין".

מנהלת בית החולים מזרע בעכו פרופ' אילנה קרמר: "בית החולים "מזרע" משרת ציבור רחב של מטופלים, ובתחומו מידי יום כ-800 מאושפזים ועובדים, אשר זקוקים לתנאים בטוחים כדי למלא את משימתם. אני שמחה שלאחר מאמצים רבים קיבלנו לבסוף היתר בנייה לבניית מבנה ממוגן הולם לציבור המטופלים והעובדים בבית החולים, מה שיבטיח טיפול בטוח גם בעיתות חרום".

בדוק גם

העירייה דורשת את העתקתו של בית החולים ממקומו. מזרע

עלות הקמת מבנה ממוגן במזרע נאמד ב-16 מיליון שקלים

אחרי מאבקים לא פשוטים והפגנות יפורסם מכרז להקמת מבנה ממוגן בבית החולי מזור בעכו לבריאות הנפש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *