יום שבת , מאי 25 2019
בית / גליל מערבי / נדל"ן גליל מערבי / רוצים חיפוי אבן, לא רוצים פסיפס
פרויקט הבנייה בנהריה הירוקה
שוקלים פנייה לערכאות משפטיות. הדיירים מפגינים (צילום: רותם כבסה)

רוצים חיפוי אבן, לא רוצים פסיפס

תושבים בשכונת נהריה הירוקה, שרכשו דירות בפרויקט  של חברת וילות בנופר, פתחו השבוע במאבק. הסיבה: העירייה אינה מאפשרת לקבלן לחפות את הבניין באבן אלא בפסיפס לבן בלבד. הנימוק של העירייה: שמירה על חזות השכונה. יצוין, כישני בניינים של פרויקט אחר, הנבנה בסמוך, כבר חופו באבן.

40 נציגים של הרוכשים, רובם זוגות צעירים, נפגשו השבוע עם מהנדס העיר. הם טענו, כי לא ייתכן שפרויקט אחד כן יקבל היתר לחיפוי אבן, והם: שיגורו בצמוד אליו: יקבלו חיפוי זול. הפגישה עם המהנדס לא הניבה תוצאות, אך הוא אמר להם שיפנה את בקשתם לראש העירייה ז'קי סבג. יצוין, כי פרויקט בנייה נוסף, מול הבניין שלהם, חופה בפסיפס.

ביום שלישי השבוע הם הביעו מחאתם ליד הבניין. אחד הדיירים אמר: "הכניסה לדירות היא בינואר. איך יתכן שכל הבניינים בשכונה יחופו בפסיפס ורק שני בניינים של פרויקט מסוים ייחופו באבן? לפי מה שהבנו, שני הבניינים האלה הם החזות החיצונית של השכונה. הם רוצים שמהכביש זה ייראה יפה. ואנחנו, שנמצאים באמצע שני בניינים, נצטרך לסבול. אנחנו מתנגדים בכל תוקף לחיפוי פסיפס. חיפוי כזה ישפיע על ערך הדירות בצורה ניכרת".

מחאה על חיפוי הבניין בנהריה הירוקה
שוקלים פנייה לערכאות משפטיות. הדיירים (צילום: רותם כבסה)

דייר אחר אמר: "השכונה נבנתה לפני עשור. אז היתה בנייה טרומית. דיירים בשכונה סיפרו לנו, כי אריחי הפסיפס נופלים מאוד מהר. זה מוריד מערך הדירות ופוגע במראה החזותי. אין לנו שום בעיה שהאבן תהיה בצבע לבן. השקענו פה את מירב כספנו.

"אנחנו מתכוונים להתאגד ושוקלים לפנות לערכאה משפטית. העירייה צריכה להיענות לבקשתנו. אין סיבה שלא יאפשרו לנו לחפות את הבניין באבן כמו בשאר חלקי העיר וכמו הבניינים הסמוכים לנו".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "שכונת נהריה הירוקה, שברובה כבר בנויה, נבנתה תוך שמירה על צביון אחיד. אישור מיוחד קיבלו שני מגרשים שהם סימטריים וממוקמים בשער השכונה. בכל יתר השכונה לא ניתן אישור, אלא לאותו סוג חיפוי. אין הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מאשרת חיפויים אחרים. עיריית נהריה מברכת על עליית שווי הדירות, אשר באה כתוצאה מהשקעותיה בשכונה, בתשתיות, בגינון, בתאורה, בפארקים, במבני הציבור ובטיילת, אשר כולן נועדו להעלאת איכות החיים של תושבי השכונה".

מווילות בנופר נמסר בתגובה, כי היא בונה בהתאם להיתר הבנייה שהוצא לפרויקט.

בדוק גם

אילוסטרציה (PantherMedia)

נהריה: מי משחית את גני השעשועים

תושבי שכונת "עין שרה" מתלוננים לאחרונה על תופעה יומיומית של מתקני משחקים שנפגעים במתכוון, עשרות בדלי סיגריות שמושלכים ובקבוקי בירה שמתגלגלים. העירייה הגישה תלונה למשטרה והודיעה על הצבת מצלמות בגנים

2 תגובות

  1. אבן חיפוי הוא פתרון איכותי יותר לחזות הבניין

  2. חיפוי אבן הוא פתרון איכותי יותר לחזות הבניין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *