יום שני , מאי 27 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / סבג סגר גן ילדים, במשרד החינוך זועמים
זה לא נעים לראות גן סגור. גן הדקל בטרומפלדור צילום: עצמי
זה לא נעים לראות גן סגור. גן הדקל בטרומפלדור צילום: עצמי

סבג סגר גן ילדים, במשרד החינוך זועמים

זעם במשרד החינוך על החלטת עיריית נהריה לסגור גן ילדים ממלכתי דתי באורח חד צדדי. ביום חמישי שעבר הודיע ראש עיריית נהריה ז'קי סבג באמצעות מנכ"ל העירייה דני חמיאס, כי החליט לסגור את גן הדקל בשכונת טרומפלדור. הדקל היה גן ממלכתי-דתי לתת חובה ולמדו בו 17 ילדים. מחצית מהילדים הועברו לגן חילוני ממלכתי ואחרים הועברו לגן חובה. ההורים, שביקשו אלטרנטיבה לחינוך דתי, נענו בעירייה, כי גן כזה מתאפשר אך ורק בשכונת נהריה הירוקה, אך הרשות לא תממן הסעות.

בתחילת השנה התגלעו חילוקי דעות בין מספר הורים לגננת, כשהגננת הודיעה כי התשלום לגן יעמוד על 1300 שקלים. הורים שביקשו פירוט נתקלו בסירוב מצד הגננת, ולפיכך לא שילמו. בהמשך הגננת הגישה תלונה במשטרה וטענה לאלימות כלפיה ולאחר מכן יצאה לחופשת מחלה של שלושה שבועות. כששבה לעבודתה, ההורים השביתו את הלימודים והגיעו בכל בוקר ללשכת ראש העירייה בדרישה כי הגננת תוחלף. בעירייה, לעומת זאת, הוחלט שאין זה כלכלי לתחזק גן עם מספר כה מועט של ילדים.

זה לא נעים לראות גן סגור. גן הדקל בטרומפלדור צילום: עצמי
זה לא נעים לראות גן סגור. גן הדקל בטרומפלדור צילום: עצמי

אחת האמהות: "בטרומפלדור גם ככה אין ילודה, זו שכונה מזדקנת, אז מה עושים? עוד סוגרים גן ילדים. במקום לפתור את הבעיה בדרך חינוכית, הענישו את כל התלמידים. עכשיו התלמידים נמצאים עם 30 ילדים בגן הרבה יותר קטן וצפוף. ברחוב ש"י עגנון במרכז העיר אף אחד לא היה סוגר גן, אבל בטרומפלדור אפשר הכל. זו נקמנות בשכונה בגלל הבחירות. שכולם יידעו שהילדים בכו בבוקר בזעקות בגן החדש".

חבר מועצת העיר עו"ד אורן סודאי קרא לחברי המועצה הדתיים עופר אלקיים וקובי ויצמן להתערב בנושא. סודאי: "עוד בטרם נדון בהשלכות הערכיות והחינוכיות ובזלזול בציבור, הרי שמדובר באסון של ממש עבור משפחות שלמותוילדים קטנטנים שחודשיים בלבד מאז התחילו את שנת הלימודים, צריכים לקטוע את חייהם ולהתחיל הכל מחדש, דבר שיצור בעיות רגשיות שאין לתאר במילים".

ממשרד החינוך נמסר: "זעם במשרד החינוך על החלטת עיריית נהריה לסגור גן ילדים ממלכתי דתי באורח חד צדדי. משרד החינוך הורה לחשבות המשרד לחייב את העירייה בהוצאות התפעוליות של הגן שנסגר כולל שכר הגננת, עד סוף שנת הלימודים".

מעיריית נהריה נמסר: ההחלטה על סגירת גן הדקל בוצעה לאחר הפעלת שיקול דעת וקיום ישיבות עם כל הגורמים הנוגעים בדבר וביניהם משרד החינוך והורי הילדים שבגן.  הנושא עלה לאחר שהורים לשבעה ילדים מהגן (מתוך 17 ילדים שהיו בגן) ביקשו להעבירם לגן אחר (העיריה אינה יכולה לפרט את הסיבות לכך בשל צנעת הפרט). לא ניתן להותיר גן ילדים פעיל ובו 10 ילדים בלבד. לכל הורי הילדים שבגן ניתנה האפשרות לבחור גן אחר כרצונם ואין כל בסיס לטענתם על צפיפות בגן אליו עברו היות ומדובר בגן שמספר הילדים בו נמוך מהתקן המקסימלי של משרד החינוך".

בדוק גם

אילוסטרציה (PantherMedia)

נהריה: מי משחית את גני השעשועים

תושבי שכונת "עין שרה" מתלוננים לאחרונה על תופעה יומיומית של מתקני משחקים שנפגעים במתכוון, עשרות בדלי סיגריות שמושלכים ובקבוקי בירה שמתגלגלים. העירייה הגישה תלונה למשטרה והודיעה על הצבת מצלמות בגנים

תגובה אחת

  1. הכל מטעמי נקמה של ראש העירייה , מכיוון שלא קיבל את רוב הקולות בשכונה בבחירות האחרונות . זוהי הפעם הראשונה מאז שהוא בשלטון שדבר כזה קורה .. ( סיבה טובה לנקום , לא ? )

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *