יום שלישי , מרץ 26 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מולכו מבקשת למנות חשב מלווה לעיריית נהריה
שרית מולכו (צילום: יח"צ)
"ניהול הכספים בעירייה כושל". חברת מועצת העיר שרית מולכו (צילום: יח"צ)

מולכו מבקשת למנות חשב מלווה לעיריית נהריה

שרית מולכו (צילום: יח"צ)
"ניהול הכספים בעירייה כושל". חברת מועצת העיר שרית מולכו (צילום: יח"צ)

רגע לפני סיום שנת התקציב ואישור התקציב לשנת 2015, פנתה בפעם השנייה בשנה זו, חברת מועצת העיר שרית מולכו למשרד הפנים בדרישה שימנה לעיריית חשב מלווה. מולכו טוענת, כי מצבה הכספי של העירייה הוא קריטי וניהול הכספים הוא כושל. לטענתה, הגירעון המצטבר של עיריית נהריה הוא כ- 80 מיליון שקלים ועומס המלוות עומד על 123 מיליון שקלים. בפנייתה מציינת מולכו, כי הרבעון האחרון הסתיים בגירעון של 10 מיליון שקלים.

מולכו: "ראש העירייה טרם הציג בפני חברי מועצת העיר את הדוחות הכספיים כפי שמחייב בחוק. יתרה מזאת, בקשותינו לקבלת מסמכים זוכות להתעלמות מוחלטת וחוסר שיתוף פעולה מצד ראש העירייה והיועץ המשפטי של העירייה. לעירייה חובות מול מקורות ומול רשות המים בגובה של 40 מיליוני שקלים. חובות אלה אינם מופיעים כהפרשה חשבונאית בדוחות הכספיים של העירייה, כך שעומס החובות האמיתי של עיריית נהרייה גדול ממה שמופיע בדוחות שהנ"ל מעבירה למשרד הפנים".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "משרד הפנים לא קיבל בעבר את בקשתה חסרת הבסיס של חברת המועצה מולכו וכל פניותיה נדחות. יודגש, כי עומס המלוות של העירייה נמוך מהתקרה המותרת על פי נוהלי משרד הפנים. חבל שחברת המועצה עוסקת במיחזור כותרות ותו לא".

בדוק גם

"מפלגת ימין שפוי". כחלון | צילום: חיים מסיקה

כחלון: "מי שאומר שיש גירעון הם אלה שהזזנו להם את הגבינה"

שר האוצר משה כחלון בראיון ל"בלינקר" מסכם קדנציה ומודה שהוא דואג לגורלה של תוכנית הדגל שהוביל, מחיר למשתכן", אם לא ייבחר * יש סכנה שאם ייבחר שר אוצר אחר, הוא יבטל בלחץ הקבלנים והטייקונים את התוכנית שנותנת לצעירים הטבה בגובה של 300 אלף שקלים ויותר ומאפשרת להם לראשונה לגור בבית חדש משלהם"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *