ז'קי סבג למנהל בית החולים נהריה: "ממתי השם נהריה מבייש את מי שנושא אותו?"

ראש העירייה זועם על ההחלטה לשנות את שם בית החולים ל"המרכז הרפואי לגליל". מבית החולים נמסר בתגובה: "אין בכך שום כוונה לפגוע בכבודם של תושבי נהריה. אין היום אף בית חולים ממשלתי במדינת ישראל, הנושא את שם העיר בה הוא פועל כחלק משם הארגון"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
שיפור השירות למבוטחי הכללית. בית החולים נהריה (צילום: דוברות בית החולים)
שיפור השירות למבוטחי הכללית. בית החולים נהריה (צילום: דוברות בית החולים)
בית חולים נהריה
בית החולים נהריה (צילום: דוברות בית חולים נהריה)

ראש עיריית נהריה, ז'קי סבג, נדהם לקרוא בעיתונות בסוף השבוע שעבר על ההחלטה לשנות את שם בית החולים בנהריה ל"המרכז הרפואי לגליל" ולהשמיט ממנו את שמה של העיר בה הוקם, נהריה. במכתב למנהל בית החולים, ד"ר מסעד ברהום, עם העתק לשרת הבריאות, יעל גרמן, כותב סבג, בין השאר: "נדהמתי לראות בתקשורת שהחלטת לשנות את שם בית החולים, כך שלא יישא יותר את שם העיר נהריה – העיר שבה פועל בית החולים

מיום הקמתו במשך עשרות שנים. מדובר בהחלטה מביישת ומשפילה. לא ברור לי מה הביא אותך לקבל החלטה תמוהה זו. לא ברור לי ממתי השם נהריה מבייש את מי שנושא אותו…
"שינוי השם יגרום ללא ספק למשבר אמון קשה בין העיר ותושביה לבין בית החולים. אנחנו, כעירייה, ראינו חשיבות רבה בקישור של בית החולים לעיר נהריה. לא אחת תרמנו את חלקנו במאמצם של בית החולים להתקדם ולהתפתח. נראה לי שמן הראוי להפעיל שיקול דעת מחודש לפני שמוותרים על קשר עמוק וחשוב זה".

מבית החולים נמסר בתגובה: "המרכז הרפואי לגליל, משרת היום, כבית חולים כללי, אוכלוסייה של 580 אלף נפשות מכל רחבי הגליל המערבי. על מנת להביא לידי ביטוי את התפתחות המרכז הרפואי, הוחלט לצאת בתהליך מיתוג שמטרתו לשנות את תדמית המוסד. אנו מעריכים כי השם החדש יסייע להשיג תקציבים גדולים יותר ותרומות נוספות בארץ ובחו"ל. אין בכך שום כוונה לפגוע בכבודם של תושבי נהריה, המהווים חלק משמעותי מהקהילה אותה אנו גאים לשרת ומונים אחוז נכבד מכלל עובדי בית החולים, שהוא כידוע המעסיק הגדול ביותר באזור. אין היום אף בית חולים ממשלתי במדינת ישראל, הנושא את שם העיר בה הוא פועל כחלק משם הארגון. המרכז הרפואי אינו מוסד עירוני אלא ארגון בעל חשיבות אזורית ולאומית".

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אולי גם יעניין אותך

תגובה אחת

 1. מר זקי סבג. אין מה להתגאות בשם נהריה.
  עיר ללא חזון
  אני ורוב תושבי נהריה מתבישים על מצב העיר
  ועים העיר חשובה לך.
  תעשה רגע חושבים…….
  ותתפטר ותן לאחרים לקדם את העיר.
  או תשתתף אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram