יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / "באתי לכאן בשליחות"
הרב אליהו בלום
הרב אליהו בלום (צילום:אדריאן הרבשטיין)

"באתי לכאן בשליחות"

מחר בצפון-1

13 שנה מכהן הרב אליהו בלום כמנהל ישיבת ההסדר נהר דעה בנהריה. בימים אלה של סליחות, אווירה מיוחדת עוטפת את הישיבה בשכונת אוסישקין, שבעוד כמה חודשים תציין את שנתה ה-20 בעיר. השבוע פגשנו את הרב בלום לשיחה, אם תרצו, אפילו חשבון נפש. על המדינה, המלחמות, הציונות הדתית, על יהדות ואמונה, החלום על נהריה וגם קצת על תחושה של החמצה.

הרב בלום, בן 53, נשוי ואב לשישה ילדים נולד וגדל בחיפה. הוא בן לאם ניצולת שואה מאושוויץ-בירקנאו ולאב שעלה ארצה מגרמניה טרום המלחמה. את ילדותו עשה עם עוד שלושה אחים שכולם הפכו לימים לעורכי דין. הוריו עסקו בתחום החינוך, כך שהקשר לחינוך קיים בו מאז ינקותו. הוא למד בישיבה בגוש עציון, התגייס לחיל השריון שירת במלחמת לבנון הראשונה וחזר ללמוד בישיבה. בהמשך יצא לשליחות באוהיו וכשחזר העתיק את מגוריו לקרית שמונה שם ניהל את הישיבה התורנית.

"כדור שני לניצולי שואה, אני מאמין שאמא שלי מאוד גוננה עלינו ולכן לא
דיברנו על השואה. ידענו פרטים מעטים כמו ש'לא היה להם מה לאכול'. בדיעבד,
גם פחות שאלנו"

"כתלמיד של גוש עציון קשה לשכוח את הגירוש בהתנתקות של עם ישראל ואת
ההשלכות הקשות כעת עם סיום מבצע צוק איתן. לא היה לי כעס אז על עם ישראל,
אלא על המנהיגות"

הרב אליהו בלום
הרב אליהו בלום (צילום:אדריאן הרבשטיין)

בדוק גם

הפגנת זיהום אוויר בקרית חיים (צילום: דורון גולן)

צניחה בזיהום האוויר ביום כיפור

צניחה משמעותית ברמת זיהום האוויר נרשמה בתחנות הניטור ברחבי הארץ במהלך יום כיפור כך עולה מנתוני המשרד להגנת הסביבה. בגוש דן ירדו ריכוזי תחמוצות החנקן בפי 50, בחיפה פי 82 ובירושלים צנחו הריכוזים פי 64. הנתונים מעידים על השפעת כלי הרכב על זיהום האוויר. לפני כחודש הציג המשרד את דוח איכות האוויר לשנת 2014 ולפיו התחבורה היא הגורם המזהם ביותר במרכזי הערים בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *