יום ראשון , אפריל 21 2019
בית / גליל מערבי / נהריה: הפיקוח העירוני יאכוף רכיבה לא חוקית על אופניים חשמליים
אופניים חשמליים | צילום: עמותת אור ירוק
אופניים חשמליים | צילום: עמותת אור ירוק

נהריה: הפיקוח העירוני יאכוף רכיבה לא חוקית על אופניים חשמליים

יוטלו קנסות של 1000-250 שקלים לרוכבים שיעברו על החוק ובמידת הצורך תתאפשר תפיסת האופניים והקורקינטים

לאור עלייה מדאיגה במספר התאונות הקטלניות, בהן מעורבים אופניים וקורקינטים חשמליים, כשבשנת 2018 בלבד נהרגו 17 רוכבים ורבים אחרים ובכללם הולכי רגל נפגעו קשה, החליטה עיריית נהריה להרחיב את סמכויות האכיפה של הפיקוח העירוני בנושא.

יצוין, כי החל מחודש ינואר 2019 מותרת רכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים מגיל 16 ומעלה בלבד, כשהחל מחודש יולי יידרשו רוכבים מעל גיל 16 שאין ברשותם רישיון נהיגה, לעבור קורס רישוי יעודי לרכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים.

הרכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים מותרת רק בשבילי אופניים ייעודיים. במקומות שאין בהם שבילים, הרכיבה תתבצע בצד ימין של הכביש בהתאם לחוקי התנועה. מותר להרכיב על האופניים ילד שטרם מלאו לו 8 ובלבד שהאופניים מצוידים במושב מיוחד, המבטיח את שלום הילד ולרוכב האופניים מלאו לפחות 16 שנים. חל איסור מוחלט להרכיב אדם נוסף על קורקינט חשמלי.

על רוכב האופניים החשמליים ו/או הקורקינט, לחבוש קסדה בכל גיל וברכיבה בכל סוג דרך (גם בתוך העיר). יצוין, כי עד כה חויבו לחבוש קסדה רק רוכבים בני 18-16 ומבוגרים בדרכים בינעירוניות. בנוסף, חל איסור לעשות שימוש בטלפון נייד ובאוזניות בעת הרכיבה.

בדוק גם

עיריית נהריה צילום: דורון גולן

בזבוז: מאות מכשירי חשמל שכבו במחסני עיריית נהריה במשך שנים

מדובר במכשירי חשמל ובהם: טלוויזיות מאוורים, תנורי חימום וכן מוצרי היגיינה שנתרמו לתושבי העיר במהלך מלחמת לבנון השנייה, אך משום מה אוחסנו במחסנים, צברו לחות ועובש וכעת, לא ניתן לעשות בהם שימוש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *