יום ראשון , מאי 26 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שלמה בוחבוט לשר הביטחון: הפקירו את ביטחוננו
חיבים לגלות אומץ. שלמה בוחבוט (צילום: אדריאן הרבשטיין)
חיבים לגלות אומץ. שלמה בוחבוט (צילום: אדריאן הרבשטיין)

שלמה בוחבוט לשר הביטחון: הפקירו את ביטחוננו

לאור עזיבת צה"ל את עמדות האבטחה ביישובי הפריפריה, פנה לאחרונה יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות-תרשיחא שלמה בוחבוט לשרי הביטחון והאוצר ותיאר את תחושתם הקשה של ראשי הרשויות לאור הפרטת ההגנה ביישובי הגבול.

לדברי בוחבוט, הטענה, לפיה האמצעים החליפיים הטכנולוגיים מכסים את הפער האבטחתי שנוצר, היא מופרכת לחלוטין.

שלמה בוחבוט: "ההתבטאויות של אנשי מערכת הביטחון, לפיהן על היישובים לשכור מאבטחים בכספם, יוצרת תסכול ומקנה את התחושה כי חייהם של תושבינו אינם חשובים מספיק". בוחבוט קורא לשר האוצר למצוא את המשאבים הנדרשים להחזיר את אבטחת צה"ל ליישובי הגבול.

ממשרד הביטחון נמסר, כי בתחום עבודת מטה שארכה יותר משנה, התקבלה ההחלטה לשנות את שיטת ההגנה ביישובי הגבול על מנת לרכז את המאמץ ההגנתי כמו גם ההתקפי בהיבטי השיבוש, המניעה וסיכול הפח"ע. עוד נמסר, כי קיים כוח צבאי זמין בסמוך למרבית היישובים האמורים.

להחזיר את אבטחת צה"ל ליישובי הגבול. בוחבוט (צילום: אדריאן הרבשטיין)
להחזיר את אבטחת צה"ל ליישובי הגבול. בוחבוט (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בדוק גם

"אני אלחם כדי לפתוח כאן מוקד רפואי במתכונת כזו או אחרת ולתת מענה לשירותי בריאות בכל שעה, יום או לילה". ארקדי פומרנץ | צילום: ליאת אבוחצירה בן דרור

מעלות-תרשיחא: משבר בקואליציה של פומרנץ

ראש העיר ביקש השבוע למנות את איש אמונו לתפקיד סמנכ"ל אך חזר בו כשהבין שסגניו פועלים נגדו. אחד הסגנים, שמעון בן נעים זועם על הפרת הסטטוס קוו בעיר. פומרנץ החל לנהל מגעים עם יורי קוצ'ר ממת"ש, אלא שאז בוחבוט התערב ואסר על קוצ'ר לחבור לקואליציה. מבולבלים? גם אנחנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *