יום רביעי , מאי 22 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מעלות תרשיחא: יפורסם מכרז ל-192 יחידות דיור
תרשים גבעת אורנים במעלות תרשיחא (צילום: תצא אופק)
תרשים גבעת אורנים במעלות תרשיחא (צילום: תצא אופק)

מעלות תרשיחא: יפורסם מכרז ל-192 יחידות דיור

בשבוע האחרון סיכמו עיריית מעלות תרשיחא ומשרדי האוצר והשיכון על פרסום מכרז ל-192 יחידות דיור במתחם מכרזי אחד בגבעת האורנים, בשיטת ״מחיר למשתכן״. מדובר בשיווק הבנייה הרוויה האחרון בשכונה הנבנית בימים אלו. 334 דירות כבר משווקות לקהל הרחב בהם משפרי דיור מהקריות, משגב, כרמיאל, כפר ורדים, ירושלים ואף מרכז הארץ. כעת, 192 יחידות דיור ייתנו מענה בעיקר לזוגות צעירים. חוברת המכרז תפורסם בקרוב באתר רמ״י, ועיריית מעלות תרשיחא תפעיל מאמצים רבים כדי לשווק את המתחם ולהוביל לכך שכמה שיותר קבלנים ייגשו למכרז.

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא אמר "3 ימים טרם סגירת המכרז שתוכננה ל-20.8 פורסמה לראשונה כוונת שר האוצר להחיל מכרזי מחיר למשתכן. מיד עם הפרסום פניתי לכל הגורמים להקפאת המכרז, כדי שנוכל ליצור בשכונה מסה קריטית של דירות מוזלות עוד יותר לזוגות צעירים. אני חושב שגבעת אורנים במעלות היא מודל קלאסי לאיך שוק דיור צריך להתנהל – 334 דירות משווקות למשפרי דיור וגם לצעירים במחירים סבירים בהחלט של החל מ 820,000 ש״ח לדירת 4 חדרים. 192 הדירות הבאות עם מענק הרכישה – 60,000 ש״ח (כך לפי פרסומי האוצר) כבר יוביל להוזלה דרמטית לצד הוזלה מסוימת נוספת שתיווצר משיטת המכרז לקבלנים".

 

תרשים גבעת אורנים במעלות תרשיחא (צילום: תצא אופק)
תרשים גבעת אורנים במעלות תרשיחא (צילום: תצא אופק)

עוד הוסיף כי "מקורות התעסוקה באזור מתרחבים, ורק בשבוע שעבר פורסם ש״סאן-דיסק״ תעשיית ההייטק שפועלת בתפן תגייס עשרות מהנדסי תוכנה. גבעת אורנים היא מרחק 3 דק׳ נסיעה אני חושב שדירה במחיר אטרקטיבי מאד לצד אפשרויות עבודה עם שכר כה איכותי, ללא ניכוי מס הכנסה בשל הטבת מס, מגורים איכותיים בשכונה מדהימה, חינוך מצוין, ביטחון אישי גבוה ועיר שמעניקה שירותי מסחר, בילוי ותרבות, זו החבילה האולטימטיבית לזוג צעיר".

 

בדוק גם

"מפלגת ימין שפוי". כחלון | צילום: חיים מסיקה

כחלון: "מי שאומר שיש גירעון הם אלה שהזזנו להם את הגבינה"

שר האוצר משה כחלון בראיון ל"בלינקר" מסכם קדנציה ומודה שהוא דואג לגורלה של תוכנית הדגל שהוביל, מחיר למשתכן", אם לא ייבחר * יש סכנה שאם ייבחר שר אוצר אחר, הוא יבטל בלחץ הקבלנים והטייקונים את התוכנית שנותנת לצעירים הטבה בגובה של 300 אלף שקלים ויותר ומאפשרת להם לראשונה לגור בבית חדש משלהם"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *