יום שבת , מרץ 23 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אב מכפר ורדים מגייס כספים להקמת כיתה לאוטיסטים
אוריאל ודני פוקס (צילום פרטי)
אוריאל ודני פוקס (צילום פרטי)

אב מכפר ורדים מגייס כספים להקמת כיתה לאוטיסטים

ב-1 בספטמבר אלפי ילדים יצעדו בהתרגשות בפעם הראשונה לעבר בית הספר כדי להתחיל את שנת הלימודים הראשונה והחדשה בכיתה א'. אבל דווקא הילדים הסובלים מאוטיזם  לא יהיו שותפים להתרגשות. כיתת התקשורת בכפר ורדים המיועדת לילדים אוטיסטים נסגרה- ולילדי האזור לא נמצאה מסגרת מתאימה. ההורים  הבינו שהאלטרנטיבה הקרובה נמצאות במרחק של כשעתיים נסיעה לכל כיוון, קושי גדול לכל ילד, קל וחומר לילד עם אוטיזם.

אוריאל ודני פוקס (צילום פרטי)
אוריאל ודני פוקס (צילום פרטי)

דני פוקס, אבא של אוריאל מכפר ורדים פתח במאבק שנמשך למעלה משנתיים במטרה למצוא לבנו ולחבריו כיתה מותאמת לצורכיהם. המאבק הארוך נשא פרי, וראש עיריית מעלות שלמה בוחבוט נרתם ונתן את אחת הכיתות בבית הספר ארזים בעיר, שתשמש כיתת תקשורת לילדי האזור, אלא שהכיתה ריקה ואין בה את הציוד המיוחד שנדרשת לכיתה מיוחדת: שירותים, מקלחת, מטבחון, מחשבים, כיסאות, שולחנות, לוח תקשורת חכם וכד'.זאת לאחר שטרם גויס תקציב משמעותי בכדי לרהט ולאבזר את הכיתה החדשה בבית הספר  ארזים במילות -תרשיחא.

ביום רביעי הבא, (23.7) ייערך מופע התרמה  בהיכל התרבות מעלות- תרשיחא בכיכובו של דוד ד'אור, שנועד לגייס כסף לציוד כיתת התקשורת החדשה בעיר ולאפשר את פתיחת הלימודים לילדים עוד השנה. ברוח התנדבות, נרתמו עיריית מעלות תרשיחא, היכל התרבות בעיר, הנגנים והזמר דוד ד'אור, שמכיר את אוריאל מגיל רך ואפילו כתב לו שיר, על מנת לערוך מופע התרמה שכל ההכנסות מהמופע קודש לקניית הציוד ההכרחי לכיתת התקשורת, כשהמטרה הסופית היא לגייס כ- 60 אלף שקלים.

פוקס מספר: "כשנסגרה כיתת התקשורת בכפר ורדים, הציעו לנו לשלוח את הילדים לכיתה במרחק כשעתיים מהבית. באותו הזמן מדברים על שילוב אוטיסטים בחברה, אז איך אפשר לצפות שאוריאל וילדים אחרים ישתלבו בקהילה שלהם אם הם לא יהיו בסביבה בגלל הנסיעות? אנחנו מזמינים את כולם להגיע אלינו למעלות, ליהנות מהמופע ועל הדרך לדאוג שגם הילדים שלנו יזכו לחינוך ראוי-שונה אבל שווה. הילדים האלה יכולים בהחלט להיות חלק מהחברה".

שלמה בוחבוט ראש עיריית מעלות תרשיחא: "אני מאמין גדול  בשוויון הזדמנויות לכל התושבים לכן שהובאה לשולחני סוגיית כיתת התקשורת שנסגרה בכפר ורדים לא היה ספק בליבי שאנחנו במעלות תרשיחא נמצא פתרון לילדים אלו. אני מברך על היוזמה של דני פוקס וכמו כן על השיתוף של אלו"ט וקורא לעם ישראל לקנות כרטיס ולבוא למופע ההתרמה".

המופע "חינוך שווה-גם לשונה" יתקיים בתאריך 23.7, יום רביעי, בהיכל התרבות במעלות תרשיחא, בשעה 20:00 בערב. מחיר כרטיס 100 שקלים.

בדוק גם

"אני אלחם כדי לפתוח כאן מוקד רפואי במתכונת כזו או אחרת ולתת מענה לשירותי בריאות בכל שעה, יום או לילה". ארקדי פומרנץ | צילום: ליאת אבוחצירה בן דרור

ראש עיריית מעלות-תרשיחא בראיון ראשון: "קיבלתי ירושה לא פשוטה"

רק לפני חודשים ספורים הוא עשה את מה שנדמה היה שאי אפשר לעשות, כשניצח את שלמה בוחבוט והתיישב על כיסא ראש עיריית מעלות-תרשיחא * ארקדי פומרנץ מדבר על הירושה שקיבל, על האתגרים שמונחים לפתחו ועל הסרטון ההוא שלימד אותו להיצמד לטקסטים כתובים מראש * בוחבוט: "אני מציע לארקדי לא למסור אינפורמציה קלוקלת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *