יום חמישי , אפריל 25 2019
בית / גליל מערבי / מכון אונקולוגי חדש ייבנה בבית החולים בנהריה
ד"ר מסעד ברהום
ברהום. (צילום: אושרי כהן)

מכון אונקולוגי חדש ייבנה בבית החולים בנהריה

מכון אונקולוגי חדש, ייבנה בבית חולים נהריה.  המכון החדש, וצפוי לשפר באופן משמעותי את התנאים בהם ניתן הטיפול הרפואי לחולי סרטן בבית החולים. העלייה בתוחלת החיים לצד השיפור ביכולות האבחון והטיפול לחולי סרטן, הביאו לעלייה משמעותית במספר החולים הפונים לטיפול במכון האונקולוגי בבית החולים.

הפרויקט החדש, שעלותו מוערכת ב- 3 מיליון שקלים,  ימומן בתרומות שתגייס עמותת ידידי בית החולים בארץ ובחו"ל. חלק נכבד מהסכום כבר גויס, בין היתר בזכות תרומה מבריטניה של תורם המבקש להנציח במכון את אחיו, בעצמו רופא שנפטר ממחלת הסרטן.

 בפרויקט החדש  ישופץ המתחם ששימש עד לאחרונה כחדר המיון הזמני של בית החולים ויהפוך למכון האונקולוגי החדש. המבנה יותאם לצרכים הייחודיים שנדרשים לטיפול בחולי סרטן, וכך יגדל באופן משמעותי השטח העומד לרשות המכון ויתווספו עמדות טיפול ובדיקה, לצד שירותים נוספים לחולים שעד עתה היו פזורים ברחבי בית החולים כגון שירות פסיכולוגי ומספרה.

ד"ר מסעד ברהום
זקוקים לתרומות. ד"ר ברהום. (צילום: אושרי כהן)

בשנת 1,995 טופלו במכון בבית החולים 2,700 חולים בלבד – כיום המספר עולה על 8,000 בשנה ונמצא במגמת עליה מתמדת. מדי שנה מאובחנים בגליל המערבי כ- 1,700 מקרי סרטן חדשים, והמבנה הקיים, אינו מאפשר לענות על הצרכים ההולכים וגדלים, ולספק מענה איכותי ואנושי לחולים.

מנהל בית החולים, ד"ר מסעד ברהום, ונשיאת עמותת ידידי בית החולים, רעיה שטראוס בן – דרור, פנו לאגודה למלחמה בסרטן בבקשה כי האגודה תסייע להקמת המכון החדש. 
המבנה החדש, שישתרע על שטח של כ-700 מ"ר, תוכנן על ידי האדריכל אריה דרור והעבודות לשיפוצו אמורות להתחיל בימים הקרובים.

מנהלת המכון האונקולוגי ד"ר הדסה גולדברג: "המכון האונקולוגי משקיע מאמצים רבים בשיפור השירות הניתן לחולים הבאים בשעריו. הקמת המבנה החדש תתרום רבות למגמה זו ותאפשר ריכוז כל השירותים הניתנים לחולה האונקולוגי תחת קורת גג אחת".

ד"ר ברהום, מנהל בית החולים: "פרויקט שיפוץ המכון האונקולוגי מביא לידי ביטוי את המחויבות שלנו לחלק מהחולים הקשים ביותר שמגיעים לבית החולים. אני מזמין אנשי עסקים וחברות מהאזור להתגייס למאמץ ולתרום לשיפוץ המכון. פרויקט זה הוא חלק מהמהפכה שעוברת על בית החולים לגליל המערבי – נהריה, בדרך לשיפור משמעותי באיכות הטיפול הרפואי שאנו מעניקים לקהילה".

 

בדוק גם

חזון חדש ד"ר מסעד ברהום צילום: רוני אלברט

עם הפנים קדימה

מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום מדבר על העומס במחלקות, על המחסור בכוח אדם מקצועי, על רופאים שמותקפים חדשות לבקרים, על ההקלה שחש עם בחירתו של מרלי וגם על דרכי הגישה הבעייתיות לבית החולים: "אם סבג לא היה מתנהג כמו ילד, כבר היה לנו כביש גישה לתפארת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *