יום שני , פברואר 18 2019
בית / שרון / כרכור / הציבור בעד סלילת שבילי אופניים

הציבור בעד סלילת שבילי אופניים

עשרות תושבים השתתפו לאחרונה באירוע שיתוף הציבור להצגת התוכנית לשביל אופניים ביער מענית- נרבתא של קק"ל והמועצה האזורית מנשה.
האירוע התקיים בכדי לשמוע את דעותיהם של התושבים על תוואי ואופי השביל טרם סלילתו, במטרה להתאים את השביל לבקשות התושבים ככל הניתן.

מנהלת מחלקת איכות הסביבה, נעה סגל, פירטה: "שביל זה הוא אחד מבין רבים שמתוכננים להיסלל ברחבי המועצה בשנים הקרובות במסגרת תוכנית האב לשבילי אופניים של המועצה. עד כה נסללו שני שבילים, הראשון לאורך נחלי חביבה וחדרה, והשני 'שביל השכנים' ממנשה לבאקה אל גרביה".

במסגרת התוכנית יפותחו שבילים לאורך צירי הנחלים הראשיים שזורמים במועצה, וכן שבילים בין ישובים במועצה ובין הישובים למרכז האזורי מנשה. כמו כן יפותחו שבילים לאתרי טבע ומורשת במרחב הכפרי של המועצה המהווים מרכיב נופי ותיירותי אטרקטיביים לקהל רוכבי האופניים. בסמוך לשבילים יוקמו פינות מנוחה ויותקן שילוט. התוכנית כולה גובשה בשיתוף משרד החקלאות, רשות הניקוז וקק"ל, ונכתבה בשיתוף התושבים, כחלק מעקרון השיתוף והשקיפות בו דוגלת המועצה.

ראש מועצת מנשה, אילן שדה, אמר בנושא: "התוכנית היא נדבך נוסף בפעילות הרבה שיוזמת המועצה בתחום איכות הסביבה. שבילי האופניים מעודדים פעילות גופנית בחיק הטבע, הפחתת השימוש ברכב וחיזוק הקשרים החברתיים".

בדוק גם

אליעזר וולפוביץ | קרדיט צילום: אדריאן הרבשטיין

"איש האופניים" של נהריה – הלך לעולמו

אליעזר וולפוביץ, בעל חנות האופניים המיתולוגית "מייזלס" בנהריה נפטר והוא בן 88. הוא יובא למנוחות מחר,(שלישי) בעיר שכה אהב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *