יום רביעי , אפריל 24 2019
בית / גליל מערבי / לחופש נולדו
הפקח הימי של רשות הטבע והגנים מנור גורי עם הצבה סול ומשדר ה - GPS (תמונה: ליאת בן דרור)
הפקח הימי של רשות הטבע והגנים מנור גורי עם הצבה סול ומשדר ה - GPS (תמונה: ליאת בן דרור)

לחופש נולדו

עשרות מתושבי הגליל המערבי, מבוגרים וילדים, התכנסו אתמול (שבת),  לצפות בשחרורן של שתי צבות ים, לאחר ששהו בשיקום ארוך במרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים.

עשרות תושבי הגליל המערבי הגיעו לחזות ברגע המרגש (תמונה: ליאת בן דרור)
עשרות תושבי הגליל המערבי הגיעו לחזות ברגע המרגש (צילום: ליאת בן דרור)

 

הצבה הראשונה ששוחררה לים היא אלקין, צבה ירוקה, שנמצאה ע"י דייגים במצב קשה ועם קרס בתוך המעיים, ובארבעת החודשים האחרונים נותחה וטופלה במרכז, וכיום כאמור, הייתה מוכנה לצאת חזרה לים.

צבה נוספת, ירוקה, בשם סול,  כבת שנה וחצי, נמצאה ע"י עובר אורח בחוף הים,  הוא הוכיח אזרחות למופת וקרא לפקחים הימיים של רשות הטבע והגנים על מנת שיטפלו בה. אחרי שעברה סדרת בדיקות ושבה לאיתנה, החליטו במרכז הארצי להצלת צבי ים להצמיד לה משדר GPS ייחודי, בעלות של אלפי דולרים, על מנת לעקוב אחר מסעה הימי. המשדר ישדר למרכז בכל פעם שהצבה תעלה מעל פני המים כדי לנשום אוויר, שכן, צבים נושמים באמצעות ריאות, באופן  הדומה לבני האדם.

אלקין וסול רגע לפני שחרורן לים (תמונה: ליאת בן דרור)אלקין וסול רגע לפני שחרורן לים (תמונה: ליאת בן דרור)
אלקין וסול רגע לפני שחרורן לים (צילום: ליאת בן דרור)

 

הצבים שוחררו לים סמוך לחוות ההדגרה לצבי ים של רשות הטבע והגנים הפועלת בחוף בצת בגליל המערבי. והפקח הימי של הרשות בגליל המערבי, מנור גורי, מסר עם שחרורן כי בשלושה וחצי החודשים הקרובים צפויים הצבים לעבור ביוון, איטליה וספרד.

"לצערנו" מספר גורי," אוכלוסיות צבי הים מצטמצמות בים התיכון בכל שנה. הסכנות בים ובחופים, הן מצד הטבע והן מצד האנושות הן רבות, ומקשות על הישרדותם. הרשות להגנת הטבע פועלת רבות למען הצלתם בכל רחבי הארץ ומעודדת אזרחים לגלות ערנות וחמלה".

בדוק גם

הריסת החוף למסיבה בחדרה צילום פרטי אנוננימי

חדרה: מסיבת חוף סיכנה את הטלת צבי הים

פעילי הסביבה בחדרה זעמו על הכוונה לארגן מסיבת חוף בסמוך לנחל חדרה, היכן שיש קינים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *