יום חמישי , מרץ 21 2019
בית / גליל מערבי / כרמיאל / פסטיבל כרמיאל: המופע הטוב ביותר בכל הזמנים
מופע הפתיחה של פסטיבל כרמיאל ה-27
מופע הפתיחה של פסטיבל כרמיאל ה-27

פסטיבל כרמיאל: המופע הטוב ביותר בכל הזמנים

במוקד מופעי פסטיבל המחול ה-27 שנערך השבוע עמד מופע הפתיחה 'פנס בודד', ערב מחווה למלחין והיוצר סשה ארגוב, לרגל 100 שנה להולדתו. ארגוב, מלחין ויוצר מהחשובים בישראל היווה השראה לכוריאגרפים רבים ובערב יטלו חלק כ-1,500 רקדנים שיתרגמו את יצירותיו למחול העממי.

את הערב הנחתה גלית גיאת ואליה הצטרפו על הבמה אניה בוקשטיין, גבי עמרני, סגיב כהן, קובי רכט, עדנה גורן, אסנת ז'נו מרום, ישראלה אסגו והחברים של קריבו – אילן ליבוביץ, אורי בנאי, ניקי גולדשטיין.

ערב הפתיחה התייחס ראש העיר עדי אלדר למבצע 'צוק איתן' של צה"ל בדרום. "אנחנו מחזקים מכאן את תושבי הדרום, את חיילי צה"ל, את משטרת ישראל ואת כוחות הביטחון, ומקווים לימים של שקט. עם ישראל הוא צוק איתן".

"השנה חוגגת כרמיאל יובל והפסטיבל חוגג 27 שנים רצופות של מחול, זמר ותנועה", המשיך אלדר. "לקחנו את השרביט מראש העיר הראשון ברוך ונגר ז"ל שהיה זה שהגה את הרעיון וביססנו את הפסטיבל שהפך עם השנים לשם דבר במחול בארץ ובעולם. הפסטיבל מתקיים בזכות האנשים הנפלאים שעושים אותו: אוהבי המחול, היוצרים, הרקדנים, המרקידים והאורחים הרבים שמגיעים אליו מדי שנה".

מופע הפתיחה של פסטיבל כרמיאל ה-27
מופע הפתיחה של פסטיבל כרמיאל ה-27
מופע הפתיחה- פנס בודד
מופע הפתיחה- פנס בודד
אלדר במסר לתושבי הדרום
אלדר במסר לתושבי הדרום

את המופע ביים המנהל האמנותי של הפסטיבל שלמה ממן ולצידו ליאת כץ-פרחן (הפקה), דוד קריבושי (עיבודים וניצוח) ודן ציפורי (ניהול מוסיקלי). בסיום, כמדי שנה, נערך מפגן מרהיב של זיקוקי דינור. את הערב כיבדו בנוכחותם יושב ראש מפעל הפיס עוזי דיין, ראשי רשויות ואורחים מברלין, צרפת וגרמניה.

בין השירים שהוצגו על הבמה: 'שיר אהבה חיילי', 'הוא לא ידע את שמה', 'דינה ברזילי', 'אחות לנו קטנה', 'פרחים ונערות', 'שיר ארץ', 'שמרי נפשך', 'בלדה לנערי שגדל', 'שיר ליל שבת', 'זמר אהבה לים', 'וידוי', 'אנחנו לא רקדנים', 'שיר ההפלגה', 'בין ברושים', 'שאת אומרת לא', 'זהר אביב ילדה', 'הורה אהבה' ועוד.

במהלך הערב עלתה על הבמה גם להקת הטנגו של גוסטבו רוסו מארגנטינה שהופיעה לאחר מכן בהיכל התרבות בימים רביעי וחמישי.

 

בדוק גם

סשה ארגוב ומתי כספי בתיאטרון ירושלים (צילום: הרמן חנניה, לע"מ)

בטעם של פעם

השירים של סשה ארגוב הם נכסי צאן ברזל של תרבותנו המתחדשת. זוהי לא פראזה אלא עובדה קיימת. האם העובדה הזאת תשתמר לעד? האם השינוי בכיוון המוזיקלי לזמר הים התיכוני הופכת את שירתו של ארגוב לבלתי רלוונטית?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *