יום שני , מאי 20 2019
בית / גליל מערבי / בחירות מקומיות בגליל המערבי / משה בן אבו עזב בזעם את רשימת קונינסקי
משה בן אבו
החלטתי מיוזמתי. משה בן אבו צילום: עליזה רוזן

משה בן אבו עזב בזעם את רשימת קונינסקי

משה בן אבו, מי שהקים ביחד עם משה קונינסקי את רשימתו, היה יד ימינו ופעיל מאוד בכל מה שנעשה סביב מועמדותו של קונינסקי למן יום ההחלטה על הקמת הרשימה – החליט לפרוש מהרשימה. יחד איתו פרש אחיו התאום, יגאל, שגם היה אחד הפעילים המרכזיים ברשימה. האחים בן אבו לא מסתירים את אכזבתם ומותחים ביקורת קשה על מה שהם מכנים "התנהלותו ואמינותו של קונינסקי". פרישתו של בן אבו תגרור אחריה פרישה של פעילים נוספים, כמו שזה נראה כרגע וכפי שבן אבו עצמו אישר.

משה בן אבו
החלטתי מיוזמתי. משה בן אבו צילום: עליזה רוזן

בן אבו ל"צפון-1 כרמיאל": "את הרשימה, למעשה, הקמנו קונינסקי ואני. במשך חמשת החודשים האחרונים עבדתי ללא לאות במסע שחשבתי שזהו המסע לשינוי פני העיר. חמישה חודשים עבדתי כדי להכשיר את שמו של קונינסקי, שלא היה קל לעיכול לרוב התושבים. אישית, לחצתי על חברים רבים שלי לבוא ולתמוך ואף להיות פעילים. כל אותה תקופה היה ברור שאני מספר 2.

"אני, מיוזמתי, החלטתי לפני יומיים לעזוב את הקבוצה בתיאום עם העזיבה של יגאל אחי. שנינו החלטנו על הצעד מאותה הסיבה: חוסר אמון ואמינות בינו (קונינסקי -ער"ה) לביני. אחרי שיחה של שעות הצבתי שאלות, היום קיבלתי את השקר האחרון".

על המניעים שהביאו אותו להצטרף לרשימה, מספר בן אבו: "מה שמוביל את יגאל, אפרת (קיסר – ער"ה) ואותי זה הרצון לשינוי. האמנו שנוכל להוביל. לצערי הרב טעיתי טעות חמורה עם האדם שבחרתי לעשות את השינוי. מזל שגיליתי בזמן. שלושה חודשים לפני".

על הצטרפותו של אחיו יגאל, אומר בן אבו: "יגאל הצטרף לקבוצה רק כי הוא אחי. היה לו קשה מאוד. הוא לא היה שלם מההתחלה, ורק העובדה שאני ביקשתי היא זאת שגרמה לו לבוא. יתרה מכך אני יכול להגיד לך היום, שהרבה מאוד אנשים שהבאתי ושכנעתי ואשר רשומים אצלי – וכל הרשימות נותרו רק אצלי, למזלי- אלה שדאגנו להכשיר את שמו של קונינסקי אצלם, נושמים לרווחה היום שאנחנו לא לוחצים אותם".

ממטה הבחירות של משה קונינסקי נמסר בתגובה: "משה קונינסקי נמצא בעיצומו של תהליך גיבוש הנבחרת לרשימתו. מועד הגשת רשימת המועמדים נקבע על פי חוק ל-16 בספטמבר, ולקראת מועד זה יפרסם קונינסקי את רשימתו שתכיל את האנשים האיכותיים ביותר בתחומי החינוך, הניהול, התעשייה, הביטחון והקהילה, צעירים לצד מנוסים ותהווה את המנהיגות הבאה של העיר.

"עקב חילוקי דעות לגבי מקומו של משה בן אבו ברשימה המתגבשת למועצת העיר של קונינסקי, החליטו קונינסקי ובן אבו, כי בן אבו לא ישובץ ברשימה וקונינסקי איחל לו בהצלחה בהמשך דרכו. יגאל בן אבו, אחיו של משה בן אבו, היה פעיל במטה המהפך ואין שופטים אדם בשעת כעסו".

הכתבה המורחבת תפורסם ביום שישי ב"צפון-1 כרמיאל

בדוק גם

אל-באשא

את הרמדאן שוברים ב"אל-באשא"

השבוע התקיימה הסעודה המסורתית לרגל שבירת צום הרמדאן באולמי "אלבאשא", בכניסה הראשית לדיר אל -אסד

תגובה אחת

  1. חרטטן רצית מיקום ויוקרה ומשה לא נתן לך כי משה איש ישר וואמין יותר ממך הוא מפזר הבטחות באוויר כמוך
    אתה הפנטזיונר שחשבת שתפסת את אלוהים בפפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *