יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / גליל מערבי / בחירות מקומיות בגליל המערבי / מטה אלדר וגרינברג הגיש תלונה ביחידה הארצית נגד קונינסקי
רינה גרינברג
שמה נפגע מהפרסום. גרינברג (צילום: אלכס הובר)

מטה אלדר וגרינברג הגיש תלונה ביחידה הארצית נגד קונינסקי

רשימת כרמיאל ביתנו ושלנו בראשות עדי אלדר הגישה ביום שני בבוקר תלונה בשלוחה הצפונית של היחידה הארצית לחקירות הונאה נגד משה קונינסקי ונגד דודו אלמקייס, המיועד לתפקיד מנכ"ל עיריית כרמיאל מטעם קונינסקי.

בתלונה שהוגשה על ידי רינה גרינברג, מנהלת מטה הבחירות של סיעת כרמיאל ביתנו ושלנו, נטען לשוחד בחירות ולעבירה על חוק הרשויות המקומיות. חוקרת היחידה הארצית לחקירות הונאה, הודיעה במעמד הגשת התלונה, כי היא תועבר, במקביל לחקירת המשטרה, לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה.

בתלונה נטען, כי בעת שקונינסקי חשף את רשימת חברי סיעתו, הוא הצהיר והבטיח כי דודו אלמקייס יכהן כמנכ"ל העירייה, אם ייבחר לראשות העיר. דבריו של קונינסקי במסיבת העיתונאים: "החלטתי לעשות מעשה ולהכריז כבר בשלב מוקדם על מינוי המנכ"ל העתידי של העירייה".

בתלונה נטען, כי קונינסקי, בהבטחותיו, מבקש לעקוף את ועדת המכרזים ולמעשה "לתפור מכרז" – מעשה המהווה פגיעה ביתר המועמדים. מן התלונה: "הבטחת משרה בתמורה לתמיכה פוליטית, על אחת כמה וכמה שמדובר במשרה בכירה, מהווה חוזה פסול ומעלה חשד לשוחד בחירות".

עוד נטען בתלונה, כי גם אלמקייס עצמו אינו יושב בחיבוק ידיים וכי החל מהיום שבו הכריז קונינסקי כי הוא "מנכ"ל מיועד" – הוא מפרסם בראש חוצות את מעמדו החדש.

ממטה קונינסקי נמסר בתגובה: "שוב עדי אלדר וסגניתו רינה גרינברג מגישים תלונת סרק שכרגיל אין בה דבר וחצי דבר. אין ראוי מדודו אלמקייס, שהוכיח את עצמו ואת כישוריו במגוון תפקידים בצבא ובאזרחות, להיות מנכ"ל העירייה אם וכאשר ייבחר לתפקיד המנכ"ל בהתאם להוראות הדין. כאדם שהשקיפות היא נר לרגליו, קונינסקי מצהיר בגלוי כי אלמקייס הוא האדם המועדף עליו לשרת בתפקיד זה ומציג אותו ואת כישוריו לציבור שיוכל לשפוט בעצמו האם זהו אדם הראוי לשמש מנכ"ל בהתאם לחזונו של קונינסקי – ניהול העירייה בשקיפות. אלמקייס הוא אכן תומך ותיק במשה קונינסקי, קודם לפרסום על ייעודו למנכ"ל. מגוחך שרינה גרינברג ועדי אלדר מטיפים על שוחד והונאה, כי כידוע השניים ערכו ביניהם הסכם של ריצה משותפת אותו הם מסתירים מהציבור, וחלק מההסכם כולל את פיטורי מנכ"ל העירייה ומהנדס העירייה".

רינה גרינברג
הגישה את התלונה. גרינברג (צילום: אלכס הובר)

בדוק גם

מתוך עמוד הפייסבוק של קשת כרמיאל

רשימה משותפת ליהודים וערבים תתמודד על מקום במועצת העיר כרמיאל

אחרי שכשלה בבחירות הקודמות, תנסה רשימת קשת כרמיאל צדק חברתי בראשות עורך הדין נזאר בכרי להשיג לפחות מנדט אחד בבחירות

תגובה אחת

  1. למי המתעניינים בקריאה מסודרת של עמדות דמוקרטיות העוסקות במערכת הבחירות המורכבת בכרמיאל – כדאי להכנס לאתר התנועה ששמה לה למטרה ליישם בכרמיאל את רעיונות הצדק החברתי – http://keshet-karmiel.info

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *