יום שני , מרץ 25 2019
בית / גליל מערבי / כרמיאל / התקווה הישראלית לפורמולה 1
בר ברוך
האהבה לספורט המוטורי עוברת בגנים. בר ברוך (צילום: BMW AG)

התקווה הישראלית לפורמולה 1

בר ברוך
האהבה לספורט המוטורי עוברת בגנים. בר ברוך (צילום: BMW AG)

תכירו את בר ברוך, נציג ישראל בתרבות המוטורית בעולם, כרמיאלי, דור שלישי בעיר, בן 17 בלבד. ברוך, המתחרה באירופה במסגרת פורמולה BMW TALENT CUP, שב לפני מספר שבועות מספרד שם החלה עונת המרוצים, אליה התקבל לאחר מבחנים רבים יחד עם עוד 10 נהגים מכל העולם. הוא לומד בבית הספר בגן התעשייה תפן במגמות מכטרוניקה במסלול בגרות שמונה יחידות ופיזיקה חמש יחידות. כשפוגשים את הנער המעט ביישן, המנומס והמאוד חביב, קשה להאמין שמדובר באלוף אמיתי. הוא לא סיגל לעצמו שום גינונים מהסוג המצופה ומגיב למחמאות בחיוך ותודה. בשבת האחרונה, כשהתקיים בעיר מיצג מכוניות ואופנועי אספנות, הוא הוזמן לעלות לבמה על ידי אלי שדה, שהציג אותו כתקווה הישראלית בפורמולה 1, בגאווה רבה על היותו כרמיאלי. הוא עלה על הבמה אך בהחלט ניכר שהמעמד לא מסחרר את ראשו.

התפוח, מתברר, אינו נופל רחוק מהעץ, אביו של בר, גיל, ידוע עוד מתקופת בית הספר והצבא כדמות מוטורית מקומית שאהב לנהוג במכוניות ספורטיביות. אהבתו למכוניות עברה בתורשה לבנו. גיל נהג לקחת את בנו לבילוי בקארטינג. בימי שישי, בסיום הגן, היו השניים נוסעים ישירות למסלול. מאז באופן תדיר במרוצת השנים מבלים יחדיו במגוון רחב של מסלולים בארץ ובחו"ל.

 איך מקבלים חבריו את הצלחותיו?
האב גיל: "חבריו של בר מפרגנים, מתעניינים ומצטרפים מדי פעם למרוצים בהם הוא משתתף".

תוכניות לעתיד הקרוב?
"לנצח את ליגת פורמולה BMW".

 

בדוק גם

מכבי נדב כרמיאל

כדורסל: השמפניות כבר מוכנות, מכבי נדב כרמיאל מתכוננת למשחק העלייה

ביום רביעי הקרוב (27.3) תארח מכבי נדב כרמיאל את הישגי כרמיאל לדרבי עירוני, בסיומו היא צפויה להבטיח את עלייתה ההיסטורית לליגה א'. המאמן אליפז באלוה: "כל העונה התכוננו לרגע הזה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *