יום שישי , מאי 24 2019
בית / גליל מערבי / בחירות מקומיות בגליל המערבי / השופט סלים ג'ובראן: אירוע חנוכת המתנ"ס מהווה תעמולה אסורה
עם הפנים לתושב. עדי אלדר (צילום: יח"צ)
עם הפנים לתושב. עדי אלדר (צילום: יח"צ)

השופט סלים ג'ובראן: אירוע חנוכת המתנ"ס מהווה תעמולה אסורה

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, קיבל את עתירתו של משה קונינסקי ונתן בסוף השבוע שעבר צווים לעדי אלדר ורינה גרינברג, האוסרים על השניים לקיים אירועים מטעם העירייה במתכונת דומה לטקס חניכת המתנ"ס בגבעת רם וצו האוסר עליהם לפרסם פרסומים בפייסבוק של העירייה הכוללים תמונה או דברים של נבחר ציבור עד מועד הבחירות.

כזכור, בשבוע שעבר התקיים אירוע פתיחת המתנ"ס החדש בגבעת רם בעיר בהשתתפות ח"כ אביגדור ליברמן. בעתירתו טען קונינסקי, כי באירוע לקחו חלק עשרות פעילים של אלדר וגרינברג והאולם היה מלא בבלונים הכוללים את שם סיעתם.

בהחלטתו קבע השופט ג'ובראן, כי מבלי להידרש לשאלה האם קיימו אלדר וגרינברג תעמולה בתוך האולם או מחוצה לו לפי טענתם, האירוע עצמו שלא היה הכרח לקיימו במועד הנוכחי, מהווה תעמולת בחירות אסורה והזכיר כי הוא קבע לאחרונה כי על מועצות מקומיות להימנע מאירועים שאינם הכרחיים בעת זו ועל כן נתן את הצו הראשון האוסר על קיום אירועים דומים עד הבחירות. כמו כן הזכיר השופט, כי שימוש בתמונתו או שמו או דברים מפיו של נבחר ציבור תוך שימוש במשאב ציבורי, מהווה בעת זו איסור קטגורי ולכן נתן את הצו השני האוסר על שימוש בפייסבוק העירייה לתעמולת בחירות.

משה קונינסקי
משה קונינסקי (צילום: גיל גולדשטיין)

תגובת מטה כרמיאל ביתנו ושלנו רשימתו של עדי אלדר: "מאחר שהמתנ"ס נבנה, בחלק מכספי הקואליציה של ישראל ביתנו, כיבדנו את ח"כ אביגדור ליברמן בהנחת אבן הפינה לפני שנה. באותו מעמד הובטח לו כי יהיה האורח המרכזי בחנוכת המקום. כך נהגו ראש העירייה וסגניותיו. בשל הקרבה לתאריך הבחירות, ראש העירייה והסגניות נמנעו מלנאום, והקפידו שלא להפוך את המעמד לאירוע פוליטי. לאירוע הגיעו מספר אנשים לבושים בחולצות כתומות ללא סמלים או לוגו. נתבענו על שפעלנו למען השכונה, מתוך צרות עינו של קונינסקי אשר כדרכו במהלך כל הקמפיין, גם הפעם הגיש עתירה, וזאת במקום לומר "כל הכבוד" לראש העירייה וצוותו שתוך שנה הצליחו להקים מתנ"ס לתפארת, מה שמעיד על רמת ביצוע גבוהה ביותר של עובדי העירייה. אנו נפעל בהתאם לפסיקת השופט".

עדי אלדר: "בבחירות הקודמות הבטחתי לתושבי גבעת רם שנבנה מתנ"ס בשכונה. מה שהבטחתי קיימתי".

עדי אלדר (צילום: יח"צ)
עדי אלדר (צילום: יח"צ)

בדוק גם

יום העצמאות באמפי צילום אלכס הובר (3)

כרמיאל: כמה יעלו לנו חגיגות יום העצמאות?

על הבימות באמפי החל מהשעה 20:00 יופיעו סטטיק ובן אל, משה פרץ, שגובים כ-200 אלף שקלים להופעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *