יום שישי , מרץ 22 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הקרמבו פורש כנפיים בכרמיאל
כנפיים של קרמבו
פעילות ראשונה בסניף הכרמיאלי. חונכים (צילום: אלכס הובר)

הקרמבו פורש כנפיים בכרמיאל

כנפיים של קרמבו
פעילות ראשונה בסניף הכרמיאלי. חונכים (צילום: אלכס הובר)

ביום שלישי השבוע נערכה במועדון הריימנס פעילות ראשונה והיכרות עם תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" – היחידה מסוגה בעולם המשלבת ילדים עם צרכים מיוחדים ונוער נורמטיבי. כ-40 חונכים, 20 חניכים וצוות נוסף הגיעו לפעילות. ב"כנפיים של קרמבו" משולבים בעלי מוגבלויות מכל הסוגים: שיתוק מוחין, אוטיזם, תסמונת דאון, עיוורון ועוד. החניכים עוברים פעילות חברתית-חינוכית בלתי פורמאלית, בשעות אחר הצהריים, פעם בשבוע, על פי מודל חונכות אישית של שני בני נוער. החניכים נהנים מפעילות חברתית המותאמת ליכולותיהם: משחקי חברה, יצירות אמנות ועוד. התנועה דואגת להסיע את החניכים מביתם למקום הפעילות ובחזרה, בהסעות המותאמות לנכים, ובכך גם מאפשרת להוריהם זמן פנוי פעם בשבוע. ההשתתפות בתנועה כרוכה בתשלום סמלי של 200 שקלים בשנה, סכום הנגבה מכל בני הנוער, עם ובלי צרכים מיוחדים.

סניף כרמיאל יפעל מעתה בימי שלישי, כאשר בני נוער ינהלו את כל הקשור לתנועה: לוגיסטיקה, הדרכה, הפעלת הסניף, הכשרות חונכים וליווי חניכים ומשפחות. מרכזת סניף היא עומרי גביש; רכזת הדרכה- דניאל נודלמן; רכז לוגיסטיקה – שי זל; רכזת חניכים ומשפחות – ליאור ורלינסקי; רכזת חונכים- שיר הדדי. כולם מכרמיאל וממשגב. סמל העמותה מורכב מקרמבו, ממתק שעקב עדינותו נארז אחד-אחד ידנית, וכנפיים המייצגות את הרצון להתפתח, לגדול ולעוף.

בדוק גם

מכבי נדב כרמיאל

כדורסל: השמפניות כבר מוכנות, מכבי נדב כרמיאל מתכוננת למשחק העלייה

ביום רביעי הקרוב (27.3) תארח מכבי נדב כרמיאל את הישגי כרמיאל לדרבי עירוני, בסיומו היא צפויה להבטיח את עלייתה ההיסטורית לליגה א'. המאמן אליפז באלוה: "כל העונה התכוננו לרגע הזה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *