יום שישי , אפריל 26 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / המיון לא בשביל כולם
מיון טרם
מיון טרם (צילום: יח"צ)

המיון לא בשביל כולם

לפני כשבוע דיווחנו בגאווה על פתיחתו של המרכז הראשון לרפואה דחופה בכרמיאל.

ימים ספורים לאחר אותה ידיעה החלו להגיע תלונות של מבוטחי שירותי בריאות כללית על כך שהם מחויבים לשלם 250 שקלים עבור הביקור, סכום אשר לא יוחזר להם, מאחר והקופה אליה הם משתייכים לא נכללת בין הקופות שהגיעו להסדר עם חברת טרם.

פ', אחד המתלוננים (השם המלא שמור במערכת), הסביר כי הגיע עם בת זוגו, חולת כליות מוכרת בשל בעיה כלשהי ובמקום הסבירו להם כי עליהם להגיע לבית החולים שכן התרופות לא נמצאות במקום. למרות זאת גבו מהם את הסכום והסבירו להם כי בהיותם מבוטחי הכללית לא יוכלו לקבל החזר.

בשירותי בריאות כללית מסבירים כי אכן נכון שאין הסדר עם "בטרם" אך זאת משום שיש להם שירותי רפואה דחופה בהסכם עם חברת "ביקור רופא" שמקום מושבה בשדרות קק"ל 99 , וזו אמורה לתת מענה בין השעות 19.00 ועד חצות.

מנכ"ל אדמיניסטרטיבי של טרם, רמי סדן , מסר בתגובה: "עם שירותי בריאות כללית אין לנו הסדר, מקווים שבעתיד גם הם יצטרפו"

מיון טרם
מבוטחי כללית לא יקבלו החזר. מיון טרם (צילום: יח"צ)

משרותי בריאות כללית נמסר: "כללית מעמידה לרשות תושבי כרמיאל והסביבה את פריסת השירותים הרפואיים הרחבה והאיכותית בהיקפה. בכרמיאל פועלות ארבע מרפאות ראשוניות בהם ניתנים שירותי רפואת משפחה, ילדים, נשים ומעבדה, זאת לצד פריסה נוספת של רופאים ראשוניים ילדים ויועצים במרפאותיהם העצמאיות.

"בעיר מרפאה מקצועית גדולה הכוללת רופאים ויועצים במגוון התמחויות. המרפאה פועלת לאורך כל שעות היום בין השעות 8:00-19:00 מדי יום ובימי שישי בין 0800-1200. במרפאת המומחים ניתנים שירותים רפואיים על ידי מיטב המומחים שיש גישה לתיק הרפואי האישי של הפונה. בנוסף ניתנים שירותי רנטגן, אולטרא סאונד, פיזיותרפיה, רפואת שיניים, בית מרקחת ,רפואה משלימה ורפואה דחופה .

בנוסף לשירותים הניתנים לאורך שעות היום, לקוחות כללית יכולים לפנות למוקד 'ביקור רופא' בעיר (רח' קק"ל 99) אשר נותן מענה רפואי בין השעות 19:00-24:00 בימי חול ובסופי שבוע. בימי שישי-שבת ערבי חג וחג הפניה למוקד זה הינה חינם. כמו כן, לכללית שירות ייחודי, 'רופא ילדים און-ליין' המאפשר התייעצות בווידיאו צ'ט עם רופא ילדים בין השעות 20:00 עד 06:00 בבוקר למחרת, ללא תשלום. על השירותים הללו ניתן להוסיף פנייה למוקד אחיות הנותן מענה 24 שעות ביממה".

 

בדוק גם

נתנאלה, סייעת במרפאת סמייל ק.אתא, אסתי אחראית השיווק, גלית מרפאת עוזיאל ק. אתא עם בובת חמודי צילום: עצמי

מטופלים בידיים טובות

שלל הרצאותעל הורות ומשפחה, יריד בריאות מקסים, סדרת טיפולי רפלקסולוגיה - אם אתם רוצים להרגיש טוב, כדאי שתקראו כאן איפה תמצאו את הטיפולים הכי טובים

2 תגובות

 1. לביא מזור

  התחושה שלי כשל שבוי בידי קופת חולים כללית הזורה חול בעינים .
  במקום לפתוח את כל האופציות האפשריות ולתת לי את הבחירה היכן ומתי לקבל טיפול דחוף , מספרים שיש כמה מרפאות סמויות שכאילו עומדות לשרותינו כל הזמן .
  מי מכיר אותן בכלל ?
  היכן הפרסום וההתחיבות למתן מענה זמין ?
  היכן יש בכל רגע נתון רופא המוכן ויכול לטפל במקרה דחוף ?
  למי יש ראש וזמן לחשב היכן המקום המתאים לשרות הנדרש בדחיפות , לבדוק היש או אין פונקציה מתאימה לאירוע באיזו כתובת עלומה כאשר הוא נזקק לטיפול דחוף ???
  עד שמגיעה יוזמה ברוכה קמים לה מתנגדים בקופת החולים ?
  הרי ממילא ששכרם של קופות החולים בצידם בכל מקרה הן אמורות לשלם החזר עלות הטיפול ללקוחותיה גם אם התקבל במיון בבית חולים.
  אז למה לא לפתוח את האפשרויות הנוחות והבחירה בידי הלקוח ???
  היכן נאמר שחייבים לטרטר את הלקוח ולהיות צודק ?
  קופת חולים כללית – התעשתו וקחו מהר אחריות ועלו על רכבת השרות !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *