יום שלישי , מרץ 26 2019
בית / גליל מערבי / כרמיאל / אושרה הרחבת פארק תעשיות בר לב
פארק התעשייה בר-לב (צילום: גל חרמוני)
פארק התעשייה בר-לב (צילום: גל חרמוני)

אושרה הרחבת פארק תעשיות בר לב

תכנית הרחבת פארק תעשיות בר לב אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה- מחוז צפון וקיבלה תוקף. מדובר בהרחבת הפארק ב- 560 דונם מהם 220 דונם נטו שייעודם לתעשייה ולוגיסטיקה.

מנהלת הפארק תחל בביצוע עבודות הפיתוח של התשתיות הציבוריות במהלך אפריל 2013. עלות דמי פיתוח תשתיות עומדת על 210 אלף ₪ לדונם. עם סיום הרחבת הפארק הוא ישתרע על 2,030 דונם.

תכנית פארק בר-לב

מנהלת פארק תעשייה בר לב נמצאת בהליכי קליטה עם 19 יזמים חדשים שהחליטו לבנות את מפעלם החדש בבר-לב ועוד שישה יזמים שבוחנים את המעבר לפארק.  בתב"ע החדשה מגרשים בגודל של 2.5 דונם ועד 50 דונם. עבודות פיתוח התשתיות בהיקף של כ~ 40 מיליון ₪ יחלו באפריל הקרוב.

פארק תעשייה בר לב, פועל מתוקף הסכם שותפות של המועצה האזורית מטה אשר, מועצה אזורית משגב, עיריית כרמיאל ויישובי אל שגור. הפרטת הפארק מאפשרת למנהלת אזור התעשייה לבצע באופן עצמאי את עבודות הפיתוח ובזמנים קצרים.

מנכ"ל המנהלת, אבי טילר מסר כי אישור התב"ע מהווה בשורה טובה שכן מזה זמן רב פארק בר לב היה בתפוסה מלאה ולא ניתן היה להציע מגרשים ליזמים.

טילר: "היום היזמים והמשקיעים מבקשים למצוא מקום אטרקטיבי מבחינה עסקית ותפעולית בו יוכלו לגייס כוח אדם איכותי וזמין, עם תשתיות ועורקי תחבורה נגישים ושירותי מסחר נלווים. המיקום המרכזי של פארק בר לב, נותן להם את המענה לכך הן במצב הקיים והן במסגרת תכנית האב העתידית שלו. פארק בר לב ממוקם בסמוך לצירי תנועה מרכזים כאשר מסילת הרכבת המתוכננת לעבור בסמוך לו כולל תחנה בכניסה לפארק. פיתוח וסלילת כביש 702 שיעבור מצומת יבור דרך הפארק מהווים שיקולים אסטרטגיים שהיזמים בהחלט לוקחים בחשבון בהשקעותיהם גם לטווח הארוך".

בדוק גם

פארק בר לב

דרושים: מהנדסים מאזור הצפון

חברת תופין טכנולוגיות, המתמחה בפתרונות לניהול תשתיות אבטחת מידע ורשתות, פותחת מרכז פיתוח בצפון. המנכ"ל מסביר כי מאחורי ההחלטה עומד הרצון לחזק את הפריפריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *