fbpx
Nahariyya, IL
30°
Fair
15h16h17h18h19h
30°C
29°C
28°C
28°C
27°C

ראש הממשלה לראשי הרשויות של קו העימות בצפון: "אנחנו מחויבים להחזיר את הביטחון ונעשה את זה"

משה דוידוביץ ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות בסיום הפגישה: ״הבהרתי לראש הממשלה את מצוקת תושבי קו העימות ובראשה חוסר הוודאות הבלתי נתפס באשר לסוגיית בטחון הקשה.״
ראש הממשלה נתניהו בפגישה עם ראשי הרשויות של קו העימות בצפון | צילום: לע״מ

משה דוידוביץ ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות בסיום פגישת ראשי רשויות קו העימות עם ראש הממשלה, שר החינוך, צוות משרדו וצמרת האוצר אמש בירושלים:

"לאחר יותר משבעה חודשים בהם קו העימות מחכה לפתרון מהממשלה, זומנו אתמול ראשי רשויות קו העימות ואני בראשם להגיע לפגישה עם ראש הממשלה.

בפגישה העליתי בפני ראש הממשלה את הנושאים עליהם אני חוזר שוב ושוב במשך כל חודשי המלחמה ובראש ובראשונה ההבנה וההחלטה של הממשלה להכיר בישובי קו העימות כמגן המדינה!

הצעת המחליטים שאנו ראשי רשויות קו העימות העברנו לראש הממשלה היא:
א. מענים לקהילת המפונים בכל תחום ומתן אופק הטבות כבר בשלב זה כדי למזער קבלת החלטות של עזיבה.
ב. מענים לרשויות המקומיות בגין הוצאות מיוחדות במרחב היישובים המפונים ובמרחב קו העימות כולו.
ג. פיתוח דמוגרפי כלכלי וחברתי להמשך שיאפשר פיתוח ושגשוג.

הבהרתי לראש הממשלה את מצוקת תושבי קו העימות ובראשה חוסר הוודאות הבלתי נתפס באשר לסוגיית בטחון הקשה.
וכי המצב כיום הוא שמשרד האוצר ומשרד ראש הממשלה פשוט מסרבים לראות את התמונה כך, ואני כיו"ר פורום קו העימות רוצה לשמוע את החלטתו הברורה בנושא.
הסברתי לראש הממשלה כי הוא צריך לתת תקווה למפונים ולקו העימות כולו, ולהעמיד הטבות מיידיות שימזערו ויבלמו את התופעה של קבלת החלטות כאן ועכשיו של נטישה.
דרשתי מראש הממשלה לקבל החלטה ולתת הנחיה ברורה ללא גרירת זמן ורגליים ובאופן מיידי!

בעניין הבטחוני- הבהרתי כי אני מבקש לחשוב על עתידם של תושבי קו העימות ולייצר מציאות בה ישנה הכרעה ביטחונית מול חיזבאללה: או לחתור להסכם מדיני עם כוחות רב לאומיים חזקים או לחתור ללחימה משמעותית שתחסל את יכולות הפגיעה של חיזבאללה ואיראן בקו הגבול שלנו!

בסיום הפגישה ולאחר שהבהרתי שלא נזוז מהלשכה עד שלא יתקבלו החלטות ויוסכמו פרטי התכנית, הורה ראש הממשלה למנכ"ל משרדו ולבכירי האוצר להמשיך לשבת איתנו ראשי הרשויות. ישבנו עד הלילה ועברנו סעיף סעיף ובסיכומו של עניין הוסכם על תקציב של 2.5 מיליארד שח שיגיעו בהמשך אך גם מיליארד ש"ח נוספים עליהם התעקשנו שיגיעו עכשיו בשנת 2024 שמהם נוכל לטפל מיידית בנושאים של חינוך, רווחה, חברה, טיפול באוכלוסיות המפונות. וכל זה צריך להיות מאושר תוך 45 יום. אני לא צוהל ולא מתלהב, אני ממתין לראות את זה קורה!"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוף הדיון:

״בסוף התקומה והתנופה של הגבול הצפוני תלויה בביטחון. תחושת הביטחון תלויה בביטחון. בניגוד למה שאולי שגור אצלם, אני לא הולך להגיד לחיזבאללה מה אנחנו הולכים לעשות. אני לא משתף אויב מושבע שלנו בתאריכים ואיך בדיוק נעשה את זה. בתחבולות תעשה לך שלום וביטחון, אבל גם מלחמה. אנחנו מחויבים להחזיר את הביטחון, ואנחנו נעשה את זה.

כרגע נפתור את הדברים שהעלתם. אם נעמוד בכל הדברים האלה הצפון יפרח, זה הולך לקרות בדרום וזה יקרה גם בצפון. יש לנו דד-ליין של 48 שעות להחלטה ואנחנו נסיים את זה במיידי״.

בפגישה השתתפו גם שר החינוך, מנכ"ל משרד רה"מ, ר' המועצה הלאומית לכלכלה, מנכ"ל משרד האוצר, מזכיר הממשלה, המזכיר הצבאי של רה"מ, מפקד פיקוד העורף וסמנכ"לית פנים, תכנון ופיתוח.

אהבתם? שתפו!

תגיות

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות