יום שבת , אפריל 20 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מבית המשפט: מאבק בין בני זוג האם לחסן את ילדיהם נגד פוליו
חיסונים צילום דוברות שירותי בריאות כללית)
חיסונים (צילום דוברות שירותי בריאות כללית)

מבית המשפט: מאבק בין בני זוג האם לחסן את ילדיהם נגד פוליו

עו"ד גיא אופיר
עו"ד גיא אופיר (צילום: גיא יאסנקוב)

בקשה דחופה ויוצאת דופן, תוגש בימים הקרובים לבית המשפט לענייני משפחה בחיפה על ידי אישה תושבת הצפון באמצעות עו"ד גיא אופיר לחייב את בעלה לשעבר ואבי ילדיה, להסיר את התנגדותו לחסן את ילדיהם נגד מחלת הפוליו לנוכח טענתו כי טרם הוכחה יעילותו של החיסון.

מסתבר כי השיח הציבורי שמתנהל לאחרונה בדבר יעילותו לדברי ראשי משרד הבריאות של החיסון נגד מחלת הפוליו לעומת טענתם של ארגונים שונים כי טרם הוכחה יעילותו של החיסון וכי יש בו אף סיכונים לילדים או למי מבין אלה שיבואו עימם במגע. במידה ועימות בין הורים גרושים, תושבי האזור החלוקים בדעתם על מתן החיסון לא יגיע בסופו של דבר לכלל הסכמה משותפת לחסן את הילדים נגד הנגיף.

עו"ד גיא אופיר מומחה לדיני משפחה יכין בקשה דחופה לחייב את בעלה לחתום על טופס המאשר מתן החיסון נגד מחלת הפוליו לילדיהם המשותפים.

עו"ד אופיר: על פי החוק, במקרה של קבלת החלטה בנושאים רפואיים הנוגעים לילדים קטינים, וכאשר המדובר בהורים גרושים, חייבת הסכמה בכתב של שני ההורים ולצערנו, למרות כל ניסיונות השכנוע וההבהרות בכלי התקשורת של בכירי ומומחי משרד הבריאות בדבר נחיצותו של החיסון ויעילותו, האבא מתנגד נחרצות למתן החיסון לילדים והאימא מתוך דאגה רבה לבריאותם של הילדים, רואה חשיבות לחסן אותם".

עו"ד גיא אופיר הוסיף ואמר, "האם פנתה כמקובל ללשכת הרווחה בעיר מגוריה בבקשה שפקידת הסעד תשכנע את האבא להסכים למתן החיסון נגד מחלת הפוליו לילדיהם, אך במידה וזה ימשיך בהתנגדותו הנחרצת ולנוכח נחיצות מתן החיסון בהקדם, לא תיוותר בידה אפשרות אחרת מלבד הגשת בקשה דחופה לביהמ"ש לחייב את האבא לחתום עפ"י החוק על טופס המאשר את מתן החיסון לילדים".

 

 

בדוק גם

אישה מסתורית

האשה התמכרה לקניות באינטרנט, הבעל רוצה להתגרש

לבית הדין בחיפה הוגשה תביעה לגירושין על ידי גבר הטוען כי אשתו התמכרה לקניות ברשת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *