לראשונה בישראל: מפעל ראשון מסוגו בעלות 25 מיליון שקלים שצפוי להעסיק עשרות עובדים

חברת פרופאל מקימה מפעל לצביעת פרופילי אלומיניום בטכנולוגיית קצה בעלות של 25 מיליון שקלים בפארק התעשייה גורן הסמוך לשלומי.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
נורית ויאיר | צילום: חווה לוין
האחים יאיר לוין ונורית לוין גלעד | צילום: חווה לוין

בשבוע שעבר, חברת פרופאל, המתמחה בייצור פרופילים מאלומיניום, הודיעה על הנחת אבן הפינה למפעל צביעת הפרופילים החדש של החברה, אשר ייבנה בפארק התעשיה גורן הסמוך ליישוב שלומי שבצפון.

המפעל המתקדם של החברה, משתמש בטכנולוגיית קצה הנקראת "אילגון על". בתהליך זה, נוצרת שכבת הגנה תחת הצבע, המבטיחה איכות צביעה ועמידות לאורך זמן רב בסטנדרטים הגבוהים ביותר שנמצאים בתעשייה.

עקב העלות הגבוהה, עד כה בישראל, נעשה שימוש בפתרונות דומים במספר מצומם מאוד של פרויקטים, אך עם הטכנולוגיה החדשה, תוכל פרופאל להנגיש את איכות זו למגוון רחב יותר של פרויקטים יחד עם פתרונות עיצוביים חדשים.

מפעל הצביעה החדש יצטרף לקבוצת המפעלים הקיימים של החברה, הכוללים כיום את מפעל השיחול, התבניות, הציפויים, העיבוד וההרכבות, בית היציקה ועוד. לאחר השלמת בנייתו של המפעל, תשלים החברה את חזונה – "הכל תחת קורת גג אחת" – מייצור חומר הגלם לפרופיל ועד לכל סוגי הגימור.

כיום, החברה מעסיקה כ-100 עובדים במפעלים השונים, ולאחר השלמת המפעל, תצרף החברה לשורותיה עוד עשרות עובדים – כימאים, הנדסאים ועובדי ייצור. המפעל החדש יבנה על שטח של שישה דונמים והעלות הכוללת של הקמתו מוערכת בעשרים וחמישה מיליון שקלים.

נורית לוין גלעד, מנכ"לית ובעלים של פרופאל | צילום: חווה לוין

מנכ"לית ובעלים של פרופאל, נורית לוין גלעד: "הקמת המפעל החדש מאפשרת לנו להגשים את חזון החברה ולספק את כל הפתרונות במקום אחד, מתחילת תהליך הייצור ועד לצביעה או אילגון. המפעל החדש יצטרף למספר מפעלים בודדים הקיימים עם טכנולוגיה זו בעולם, ויהיה הראשון בישראל אשר יספק את פתרון הצביעה הייחודי. יכולת הצביעה תגדיל את היצע הפתרונות שאנו יודעים היום לספק למגזרים השונים".

קצת על פרופאל

החברה היא עסק משפחתי בהנהלת האחים יאיר לוין ונורית לוין גלעד. מפעלי החברה ממוקמים בפארק התעשייה גורן על כביש הצפון משנת 1997, ומעסיקים נכון להיום כ-100 עובדים בסביבת עבודה מהמתקדמות בישראל בתחום התעשייה. מפעל פרופאל הינו מפעל עתיר טכנולוגיה ומהמתקדמים בתחומו בארץ ובעולם.

החברה דוגלת במזעור הפגיעה בסביבה באמצעות מחזור אלומיניום כתחליף לכרייה מהטבע. במפעל, מיוצרים מגוון רחב של פרופילי אלומיניום לענף הבנייה,  ולעוד תעשיות מגוונות ביניהן: אלקטרוניקה, ביטחון, רכב, אנרגיה סולארית, וריהוט, ובשיטה של "הכול תחת קורת גג אחת" – החל בייצור הפרופיל ממחזור חומר ועד לצביעת המוצר המוגמר, כאשר כל התהליכים נעשים בטכנולוגיות קצה הקיימות במספר מפעלים בודדים ברחבי העולם.

 

 

 

לעדכונים נוספים בצפון 1 חדשות נהריה לחצו כאן* לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אולי גם יעניין אותך

4 תגובות

 1. יש להם סיבה טובה לחייך כל הדרך אל המפעל השישי שלהם מתחת לאף של מושב גורן והישוב גרנות הגליל ובטווח אפס מהם. זה לא ״פארק גורן״ זה ״פאק מפעלי פרופאל״.
  הרשות המקומית לא הצליחה להביא אף מפעל ל״פארק״ הזה חוץ מהמפלצת הדרקונית הזאת שהתפשטה כמו סרטן בזכות השלומיאליות של הראשות המקומית.
  יש להם סיבה טובה לחייך על ההצלחה הנוספת למכור לרשויות ״זאב בעור כבש״. בזאר תורכי. כולם רואים את הזאב אבל המוח שלהם מצייר כבש. למשרד להגנת הסביבה, לאיגוד ערים לאיכות הסביבה, לראשות המקומית ולתושבים ברור מאד שמדובר בתוספת של רעש ופוטנציאל ריאלי של חריגות בכל תחום הקשור לאיכות הסביבה, אבל היופי הוא במילים. המילים המתארות את הזאב כדמות של כבש. ״להעסיק עשרות עובדים..״. ״מזעור הפגיעה בסביבה באמצעות מחזור אלומיניום כתחליף לכרייה מהטבע״… ועוד. הבנתם? לא תהייה כריה מהטבע! 3 דובים ברוסיה ניצלו. ובזכות המיחזור שמתבצע בתוך הבתים שלנו ימוזער הנזק, ורק תושבי גרנות וגורן ינשמו את הרעל והריח הנורא שהם פולטים לאויר, לא יצליחו לשבת בחוץ מחמת הרעש ביום ולא ירדמו בלילה משריקות המפוחים. אז… תצבעו את הקירות של המפעל בירוק, והמשיכו לחייך.
  אני מזמין את צפון 1 לבדוק את האמת מאחורי המפלצת הזו.

 2. כשאתם אומרים " מחזור אלומיניום" זה בטח לא התכה של האלומיניום ופליטה של הצבע השרוף והאדים לסביבה נכון?!
  אני שואל כי יש ריחות מדי בוקר של אלומיניות שרוף, אבל זה בטח לא אתם כי "החברה דוגלת במזעור הפגיעה בסביבה", זה בטח מהצימרים שבאיזור.

 3. איך הופיע מפעל לתעשיות מתכת באזור תעשיה אשר יעודו מוגדר בפירוש "לא לתעשיות מתכת"? אולי ראש המועצה שנתן אז חסות למעבר המפעל מקריות לאזור תעשיה גורן ואשר היום לכאורה מועסק ע"י המפעל יכול לענות על השאלה הזאת?
  לפי בדיקות הולכות וחוזרות של משרד להגנת הסביבה המפעל לא עומד בתקנים של פליטות… וזה כאשר רק כמה מאות מטרים מהמפעל מוקם ביה"ס היסודי של המועצה…
  יתר מזה – לפני כמה שנים המפעל הקים אתר גריסה ללא היתר…
  המפעל מהווה מתרד קבוע לתושבים של הישובים הסמוכים ופוטנציאל לבעיה אקולוגית וסיכון הבריאות של התושבים…
  ועכשיו המפלצת הזאת רוצה לגדל לעצמה עוד זרועה….

 4. בשורה לא משמחת בכלל, מפעל שמזהם אוויר וסביבה.
  מפעל שהוקם בתוך שמורת טבע בקרבת בתי תושבים במרחק הזוי של פחות ממאה מטרים.

  לא הבאתם את כל הזוויות, כתבה יזומה?

  אולי אם בא לכם באמת כתבה מעניינת בואו לפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram