יום חמישי , מאי 23 2019
בית / גליל מערבי / אחלה חג: הסכם קיבוצי חדש לעובדי שטראוס סלטים בכרמיאל
חתימת ההסכם בשטראוס סלטים, צילום דוברות ההסתדרות
חתימת ההסכם בשטראוס סלטים, צילום דוברות ההסתדרות

אחלה חג: הסכם קיבוצי חדש לעובדי שטראוס סלטים בכרמיאל

הסכם קיבוצי חדש במפעל שטראוס בכרמיאל

כחלק מההסכם, עשרות עובדי המפעל המייצרים סלטים שונים ואת חומוס אחלה, ייהנו מתוספת שכר של כ-10 אחוזים, מענק חתימה שנתי בגובה 500 שקלים וכן, הגדלת התקציב לטובת פעילויות הרווחה של העובדים

משאית שטראוס צילום עליזה רוזן-הברמן
משאית שטראוס צילום עליזה רוזן-הברמן

ההסתדרות במרחב כרמיאל, הנהלת מפעל שטראוס סלטים וועד עובדי המפעל, הממוקם באזור התעשייה של כרמיאל, חתמו על הסכם קיבוצי חדש שיחול על כ-90 עובדים. במפעל האמור,  מייצרת חברת שטראוס בין היתר את חומוס אחלה, סלטי חצילים, פלפלים קלויים ועוד.

חתימת ההסכם נערכה במעמד יו"ר ההסתדרות במרחב כרמיאל יואב קליין, מנכ"לית מפעל שטראוס סלטים אירית ברסלב, מזכיר האיגוד המקצועי איבראהים טאהא, יו"ר ועד העובדים ארול אדמן וחברי הוועד ראובן תורג'מן ונימר סוואעד.

כחלק מההסכם, שתוקפו לשלוש שנים, ייהנו עשרות עובדי המפעל מתוספות שכר של כ-10אחוזים, ובנוסף יקבלו מענק חתימה של 500 שקלים לשנה, בכל אחת משנות ההסכם. כמו כן, יקבלו העובדים מענק מיוחד בסך 900 שקלים בכל יום עצמאות.

ההסכם  מסדיר גם את תגמול הכוננות לעובדים הנדרשים לשעות כוננות בסופי שבוע וכן משפר את תקציב דמי הרווחה של העובדים.

יו"ר ההסתדרות במרחב כרמיאל, יואב קליין, אמר: "לאחר משא ומתן שנמשך כשנה וידע עליות ומורדות, גם ההנהלה וגם ועד העובדים ידעו להתגבר על הפערים ולשים מול עיניהם את טובת העובדים והמפעל גם יחד. ואין ספק שהתוצאה מרשימה וכולנו יכולים להתגאות בה. אני מודה ליו"ר הוועד ארול אדמן ולחברי הוועד ראובן תורג'מן ונימר סוואעד על ההישג, וכן לאיברהים  טאהא מזכיר האיגוד המקצועי ולעו"ד ענבר בן סימון על תרומתם להבאת ההסכם לקו הסיום".

בדוק גם

רכבת, צילם רכבת ישראל

רכבת ישראל: ועד העובדים ממשיך בעיצומים

ההסתדרות אמנם הודיעה על סיום צעדי ההשבתה מאמש. החל מהבוקר מספר נהגים הודיעו על מחלה בפער של דקות בודדות אחד מהשני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *