יום חמישי , מאי 23 2019
בית / גליל מערבי / בגלל התאונה בכביש 89: המנתחים איחרו, וניתוח להסרת גידול במוח עוכב
כבישים ריקים בדרך למרכז הרפואי (צילומים: רוני אלברט)
הכביש נסגר, איש לא נוסע. כבישים ריקים הבוקר בדרך למרכז הרפואי | צילום: רוני אלברט

בגלל התאונה בכביש 89: המנתחים איחרו, וניתוח להסרת גידול במוח עוכב

התאונה הקשה הבוקר בכביש 89, סמוך למרכז הרפואי לגליל, גרמה לשיבושי תנועה כבדים בכל הכבישים המובילים לבית החולים. עובדי בית החולים הגיעו באיחור של שעה וחצי ואף יותר לעבודתם. הם נאלצו לרדת מהתחבורה הציבורית או לחנות את מכוניותיהם בצידי הדרך ולצעוד אל המרכז הרפואי ברגל.

בתוך כך, ל"בלינקר" נודע, כי ניתוח להסרת גידול במוח, שהיה אמור להתקיים הבוקר, נדחה בשעה וחצי, לאחר שהמנתחים איחרו להגיע. למעשה, כל הניתוחים שהיו מיועדים להיום בבוקר נדחו (בין שעה לשעה וחצי).

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום: "האירוע הבוקר היה חמור ביותר. סגירת שני צירים, מכיוון כברי ונהריה, גרמה לכך שהכביש היה משותק והמרכז הרפואי היה סגור ומסוגר. לאחר התאונה, אף אמבולנס לא היה יכול להגיע למרכז הרפואי, עובדים חיוניים לא הצליחו להגיע והיה עיכוב בפעילות חדרי הניתוח. זו סכנת נפשות אמיתית. לא ייתכן שיש נתיב אחד בלבד למרכז הרפואי לגליל, שהוא בית החולים היחיד באזור, המשרת 600 אלף תושבים. במשך שנים רבות אני מתריע על הבעיה ועל כך שיש לפתוח כביש דו מסלולי, אלא שלצערי, דבריי נופלים על אוזניים אטומות".

ח"כ יעל גרמן מסיעת כחול-לבן אמרה הבוקר: ״מבקר המדינה הוציא אתמול דוח חמור על מצב התחבורה הציבורית בישראל. מן הראוי שיבדוק את ההזנחה הפושעת של משרד התחבורה בכל הנוגע לכביש 89 המוביל לבית החולים בנהריה. פעם נוספת שצוותי רפואה לא יכולים להגיע לבית החולים בגלל תאונה שהתרחשה בכביש ובגלל ההזנחה של משרד התחבורה שבמשך שנים מבטיח לסלול שול, אבל עד היום לא ביצע זאת״.

בדוק גם

אמבולנס מדא

עכו: שמונה פצועים בתאונת דרכים

כל הפצועים שנפצעו באורח קל מטופלים במרכז הרפואי לגליל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *