בית / צפון 1 וכרמיאל / חדשות בצפון 1 וכרמיאל / אות הצטיינות לעיריית עכו על עידוד עלייה

אות הצטיינות לעיריית עכו על עידוד עלייה

רק השנה נרשם מספר שיא של עולים: כ-400 איש שמתאקלמים בעכו אות הצטיינות הוענק לאחרונה לעיריית עכו על פעילותה בתחום …
אות הצטיינות לעידוד עליה (צילום: דוברות עריית עכו)
אות הצטיינות לעידוד עליה (צילום: דוברות עריית עכו)

רק השנה נרשם מספר שיא של עולים: כ-400 איש שמתאקלמים בעכו

אות הצטיינות הוענק לאחרונה לעיריית עכו על פעילותה בתחום עידוד עלייה בקרב יהדות התפוצות. האות הוענק על ידי ההסתדרות הציונית העולמית והמרכז לשלטון מקומי.

מדובר באות שהוענק השנה לראשונה במטרה לתת דגש על פעילויות עידוד העלייה הרבות שנוקטות הרשויות המקומיות, וזאת מתוך הוקרה למצוינות בתחום.

ההחלטה להעניק לעיריית עכו אות הצטיינות ניתנה על פעילות שוטפת ומשמעותית לעידוד עלייה, על פעילות בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי לעלייה, וכן במסגרות החוץ, בתנועות הנוער ובמועדונים, בנוסף צויו כי עכו זוכה לאות עבור יוזמות חדשות לעידוד עלייה.

ראש העיר שמעון לנקרי: " עכו היא עיר קולטת עלייה,  ואנו עושים הכל על מנת לעודד עולים חדשים שיגיעו לעיר וייקלטו בה בצורה מיטבית. כמו כן, אנו משקיעים בתכניות רבות ובפעילויות מגוונות כדי שהעולים החדשים יגיעו אלינו בין יתר, ניתנה האות "על היוזמה, השאיפה, האמונה, ההתמדה והעשייה הברוכה להמשכיות העם היהודי בארצו".

פעילות העירייה לעידוד עלייה מתבצעת בשיתוף פעולה עם גורמים רבים ובהובלת ראש העיר שמעון לנקרי,ממלא מקומו, זאב נוימן ומחלקת הקליטה. כך למשל, נוטלת העירייה חלק מדי שנה בירידי עלייה מוצלחים במדינות חבר העמים המושכים לעיר משפחות עולים. לצד ליווי וסיוע לעולים החדשים הנקלטים בעיר מפעילה העירייה תכניות לימוד במסגרת מערכת החינוך העירונית ובמסגרת החינוך הבלתי פורמלי. אחת מתכניות הדגל שמפעילה העירייה היא תכנית "שילובים" שנועדה לחבר בין משפחות ותיקות לבין משפחות עולים חדשים במטרה להקל על חבלי העלייה והקשיים הכרוכים בתהליך.

יצוין כי רק בשנה האחרונה נרשם שיא במספר העולים שהגיעו לעכו: 203 משפחות שהגיעו ממדינות חבר העמים, שהם  כ-445 איש בסך הכל.

בדוק גם

עבודות של איתן ג'ורג' הורביץ | צילום: יח"צ

מסע רקום בעכו

הערב, חמישי (19:00), תיפתח במרכז איי-קאט בעכו תערוכה של האמן איתן ג'ורג' הורביץ, שרוקם על טקסטיל ממוחזר תמונות של מקומות בשילוב טקסטים של שירים ישראליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *