fbpx
[shortcode-weather-atlas city_selector=1178243 background_color="transparent" daily=0 unit_c_f="c" sunrise_sunset= 0 current=0 detailed_forecast=0]

על כתמת בשיער כבר שמעתם?

הקיץ בפתח וזה הזמן לנטרל את 'הכתמת' (פיגמנט כתום) בשיער. צירפנו עבורכן טיפים ועצות להגנה על השיער מפני כתמת בשיער והסבר כיצד זה קורה? מה הקשר בין מתכות לבין מראה צבע השיער? וכיצד להימנע מהתופעה?
הקשר בין חלקיקי המתכות במים לחוזק השיער צילום: יח"צ

נשים רבות סובלות מ"כתמת" (פיגמנט כתום בשיער) בעיקר לאחר צביעת השיער, הבהרה, או גוונים. אז למי שמתעניינת כיצד זה קורה? איך מנטרלים את הפיגמנט הכתום? כיצד להימנע מראש מהתופעה? למה צבע השיער לא יוצא בדיוק כמו שאנו רוצים, מהו הפיגמנט הכתום, מהיכן מגיע? ומהו הגורם העיקרי? התשובה היא: המתכות שמגיעות מהמים בהם אנו חופפים את השיער.

רמות המתכת בשיער משתנות על פי איכות המים במקום בו אנו חיים, ונקבוביות השיער. כאשר חופפים את השיער במקלחת או במספרה, גם המים הנקיים ביותר עלולים להכיל מתכות. הסיבה לכך, היא שהמים שוחקים את צינורות המתכת, וחלקיקי המתכת האלה מצטברים בתוך סיבי השיער ועלולים לגרום לו לשבירה.

ככל שהסיב נקבובי יותר, הצטברות חלקיקי המתכת גבוהה יותר, מאחר שהסיב מתנהג כמו ספוג. הצטברות זו של מתכת אינה מהווה סיכון בריאותי, אולם, במהלך מריחת צבע, באליאז' (טכניקת הבהרה) והבהרה, במגע עם חומר הבהרה המכיל מי חמצן, המתכת, במיוחד נחושת, יכולה לגרום לשבירה של השיער ולתוצאת צבע לא אמינה.

אותם חלקיקי המתכת נכנסים אל תוך הנקבוביות ומצטברים על השיער! ככל שהשיער יותר פגום כך הנזק שהמתכות עושות גדול יותר, מה שהופך את הבעיה לקשה פי כמה אצל אלו, המבצעות פעולות כימיות על השיער כמו צבע או גוונים. הצטברות המתכות יגרמו לשיער במקרה הקל להתייבש ובחמור להישבר.

כיום, יש דרך למנוע את שבירתו של השיער והחלשתו, התופעה שגילו החוקרים של לוריאל פרופסיונל יחד עם החוקרים של אוניברסיטת לואנינה. היא משנה את חוקי המשחק בעולם השיער, כי בעודם חוקרים את השיער במהלך תהליך צבע, הם גילו ריאקציה של המתכות שבתוך השיער עם הצבע שעל השיער ובמהלכו משתנה הגוון של הצבע שאת מקבלת, והכי גרוע זה שנוצרים פיצוצים מולקולריים שמובילות לשבירת השיער.

על מנת לתת מענה לבעיה זו, לוריאל פרופסיונל מציעה לקיץ 2024 סדרת טיפוח פורצת דרך – Metal Detox מטאל דיטוקס, המיועדת לשימוש לאחר תהליכי צביעה או הבהרה. מוצרי הסדרה "מנקים" ו"מנטרלים" מתכות הנמצאות בשיער.

המרכיב העיקרי בסדרה הגליקואמין – גליקואמין זו מולקולה הנמצאת בטבע, אשר החוקרים של לוריאל פרופסיונל גילו שהמולקולה של הגליקואמין מספיק קטנה כדי להיכנס אל תוך השיער ולהיקשר אל אותן מתכות הנמצאות על השיער ולנטרל את ההשפעה השלילית שלהם על השיער. כך תקבלי את הצבע המדויק שרצית.

הטכנולוגיה החדשה מעניקה תוצאות מרשימות תוך שיפור תוצאת הצבע המתקבלת, למראה שיער זוהר, בריא, חזק ומבריק, עם 87% פחות סיכון לשבירה, תוצאת צבע אמינה ב-100% ללא השפעה על ההבהרה, וספיגת צבע אופטימלית.

נקודה למחשבה – בשנה אחת, 365 ימים, שיערה ממוצעת עוברת 800 הברשות, לפחות 120 חפיפות, 90 ימים של חשיפה לקרינה אולטרה-סגולה, 10 טיפולי צבע ו- 2 טיפולי פרמננט או החלקה. כששיער נחלש הוא נעשה פגיע יותר, הנזק מתגבר עד שהשערה נחלשת מאוד ונשברת. וזה מה שקורה במהלך שנה אחת.

סדרת מטאל דיטוקס כוללת: שמפו – Metal Detox anti-metal cleansing cream לניקוי יסודי של השיער ממתכות. המרקם הצפוף שלו יוצר קצף עשיר אשר מקל על השימוש והשטיפה. הפורמולה שלו אינה מכילה סולפטים ומאפשרת ניקוי עדין של שיער צבוע, בעל גוונים או מובהר מעודפי מתכת. השמפו מנקה בעדינות את השיער ומותיר אותו רך ומוגן. מחיר מומלץ לצרכן:  85 ₪ , תכולה: 300 מ"ל. מסכה – מסכה הגנה Metal Detox protecting care  למניעת חזרתם של חלקיקי מתכת חדשים. קרם קליל המזין את סיבי השיער לעומקם. מסכה זו מפחיתה את רמות הנקבוביות בשיער שעבר טיפול במספרה, ומגנה עליו טוב יותר מפני משקעים חדשים של חלקיקי מתכת תוך שמירה על חיוניות הצבע. מחיר מומלץ לצרכן: 209 ₪ , תכולה: 500 מ"ל. ושמן הזנה לשיער צבוע. שעבר בליאג' או מובהר, מגן על השיער מפני הצטברות של חלקיקי מתכות ונחושת ומספק הגנה מפני חום בעל מרקם עשיר ועם זאת קליל ולא מכביד על השיער. נספג במהירות ונעים למגע, מותיר את השיער בריא ומבריק.

את מוצרי לוריאל פרופסיונל ניתן להשיג במספרות מורשות בלבד ובייעוץ עם מעצב השיער.

טלפון לשירות לקוחות 1-800-301-666.

אהבתם? שתפו!

תגיות

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות