fbpx

הסינרגיה של גוף ונפש: כיצד משפיע מתח כרוני על נשירת שיער?

מאז אירועי אוקטובר ותחילת המלחמה, ישנה עליה משמעותית בביקוש של תרופות כנגד חרדה ומתח. על פי הרפואה ההוליסטית, אפשר להפיק בריאות אופטימלית, באמצעות איזון ראוי בחיים. איך עושים את זה בעתות של מצוקה ומלחמה?
איזון בחיים משפר לנו את הבריאות צילום: ליהי רוזנווסר

בריאות הוליסטית, היא תורת ריפוי, הרואה את האדם השלם – גוף, נפש, רוח ורגשות. על פי הרפואה ההוליסטית, אפשר להפיק בריאות אופטימלית, באמצעות איזון ראוי בחיים. כל אדם מורכב מחלקים התלויים זה בזה, כך שאם חלק אחד אינו פועל כראוי, שאר החלקים יושפעו מכך.

השפעת לחץ ומתח על בריאות השיער למשל, מנקודת מבט נטורופתית, מתחילה מהקצב המהיר של החיים המודרניים, איזון בין דרישות הנפש וצרכי הגוף מאתגר במיוחד. מאז תחילת המלחמה באירועי אוקטובר, רואים עליה משמעותית בביקוש של תרופות כנגד חרדה ומתח.

הדר צור, נטורופטית מבית דה אי ברנד: "מטבע הדברים, בתקופת מלחמה, אנשים חווים לחץ, פחד ודאגה באופן יום יומי, וההשלכות החיצוניות לכך מגיעות ממש בתקופה הזו, כארבעה חודשים לאחר נקודת הלחץ הראשונה. בואו נצלול לנבכי נושא הגוף והנפש, ונגלה את ההשפעה המהותית של מתח כרוני על נשירת שיער, ואת הכוח הטרנספורמטיבי של טיפוח הגוף והנפש כאחד".

שיער דליל, שבור ונשירת שיער, גורמים לפגיעה משמעותית באיכות החיים של נשים וגברים רבים. תגובת הגוף ללחץ כרוני, מעוררת מפל של שינויים הורמונליים ותגובות דלקתיות, שעלולות להשפיע לרעה על זקיקי השיער, מה שמוביל בסופו של דבר לנשירתו.

אם אנחנו מעוניינים לשפר את מצב הרוח, ישנם תוספי תזונה בהם מצויים שני רכיבים הידועים ביתרונות הפוטנציאלים שלהם לבריאות הנפש והשיער: זעפרן ואשווגנדה.

שני הרכיבים האלה הם בעלי פוטנציאל וויסות רמות הורמון הקורטיזול, אשר מופרש במצבי לחץ. הזעפרן מעודד שחרור הורמונים במוח, כגון הסרטונין, המשפיעים לטובה על מצב הרוח, ומקלים על תסמיני דכאון.

האשווגנדה צמח תבלין שמקורו בהודו והיא מכילה רכיבים פעילים כמו אלכוהולים ואסטרוגנים המשמשים לריפוי ולתוספת טעם למזונות. האווגנדה גם מעניקה לגוף יכולת הסתגלות במצבי מתח ולחץ, מווסתת את פעילות בלוטת התריס ומביאה לאיזון הורמונלי, מה שגורם להפחתת נשירת שיער.

יתר על כן, האשווגנדה הוא צמח בעל השפעה מרגיעה על הנפש, ומסייע לאנשים, הסובלים מהפרעות שינה, לישון טוב יותר.

שני אלה, משפיעים באופן ישיר על הזרמת דם משופרת ואספקה של חמצן, ויטמינים ומינרלים לזקיקי השערה. בטיפול הנטורופתי, מתמקדים בהשבת האיזון אל הגוף, תוך התחשבות בגורמים נוספים, כמו תזונה, אורח חיים ובריאות כללית.

תוספי התזונה הטבעיים של "דה ברנד", מורכבים מתערובת קפדנית של צמחי מרפא וחומרים מזינים, שנועדו לא רק להזין את זקיקי השיער ישירות, אלא גם לתמוך בהפחתת מתח מבפנים.

קאלם איט – מתמקד בהפחתת מתח ושיפור מצב הרוח, ופיל איט השני מוקדש לקידום בריאות השיער.

התוסף FILL IT – תוסף עוצמתי עם  100% רכיבים טבעיים במינונים גבוהים, לצד פיתוח חדשני המשלב בתוכו רכיבי פטנט ייחודי, אשר מאיץ ספיגה של כלל הרכיבים בגוף ובכך תורם להשפעה ניכרת ותוצאות הנראות לעין, תוך מספר חודשים. תוסף התזונה פיל איט מיוצר בישראל במפעל בעל תקן GMP  ותקן ISO    שמבטיחים תנאי ייצור ובקרת איכות בסטנדרטים גבוהים מאושרי תקן משרד בריאות בישראל ובעל תעודת כשרות בהשגחה הרבנות האזורית גליל תחתון.

קאלם איט – מוצר מהפכני 100% טבעי, המטפל בלחץ, סטרס, עצבנות וחוסר שקט באופן טבעי. הפורמולה העוצמתית של קאלם מורכבת מרכיבי פרימיום שבראשם רכיב פנטני ראשון מסוגו של מיצוי זעפרן, נוגד הדיכאון העוצמתי ביותר בטבע- במינונים שאין בשום מוצר אחר בעולם! השימוש בקאלם מעלה את רמות הסרטונין והדופמין (הורמוני שמחה) בגוף אשר גורמים לשיפור במצב הרוח ולתחושת רוגע כללית. את ההשפעה של קאלם איט, אפשר להרגיש תוך חודש של שימוש במוצר, בממוצע.

אהבתם? שתפו!

תגיות

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות