מבזקים
בית / שרון / פרדס חנה / רוקדת מהמקום

רוקדת מהמקום

טל נוטע, בת 39, נסעה להודו בשנת 2004 כדי לחפש מקום לרקוד. אז כבר היה מאחוריה רקורד של מחול מקצועי: היא רקדה בלט קלאסי ומודרני בעיר הולדתה כרמיאל, וסיימה תואר בפקולטה לתנועה שבאקדמיה למחול בירושלים.

"עם הכלים האלה יצאתי לחקור ריקודים בעולם", היא מספרת על מה שהניע אותה לצאת למסע שבו עברה בניו זילנד, נפאל ותאילנד, ואז נשארה בהודו.

"פחדתי להיכנס להודו, כי היא מבלבלת אנשים רבים, אבל הודו בחרה אותי"היא אומרת. "פגשתי שם את קאשי, גורו ומורה למחול הודי מסורתי שהפכה לגורו שלי, והיא אמרה לי להתמקד בריקוד אחד ולא להתפזר. שם התחיל הרומן שלי עם ריקוד הקוצ'יפודי, אחד משמונת הריקודים ההודיים המסורתיים, שמקורם במקדשים, בתרבות העתיקה.

מאז שחזרה ארצה, היא מופיעה בחוגי בית, מלמדת בחוגים וסדנאות ומשמשת מורה לתנועה יצירתית לגיל הרך.

"אני רוצה להיות שגרירה של הריקוד ההודי בכל מופע שלי. אנשים שלא מכירים את הריקוד נחשפים אליו כך. בשגרירות, חלק מהצופים היו הודים, וזה כמעט כמו לרקוד בהודו".

הסיפור המלא מחר ב"כל הפרדס"

רוקדת בהודית. יעל טל נוטע. צילום :יעל טל נוטע

 

"חרתי עכשיו כיעל האמא והרעיה". יעל טל נוטע ובתה. צילום: אלעד לביא

 

 

בדוק גם

קשיש בן 80 נדרס למוות בפרדס חנה

תאונת דרכים קטלנית בפרדס חנה. תושב המושבה כבן 80 נדרס למוות בעת שחצה את הכביש ככל …

נסיעת בכורה על הטרקטור המשופץ. קובי סמסונוב (צילום: הילה אייזינגר)

נשמת הטרקטור

הוא מצא חלקים של טרקטור, בן 60 לערך, שבימיו היפים יותר חרש את שדות רמת הגולן, והחליט להפיח בו חיים. לאחר פרויקט שיפוץ ארוך ומתיש הפכה הגרוטאה לכלי יפהפה שנוסע. ועוד איך נוסע. קובי סמסונוב מקיסריה מאוהב עד כלות בכלי רכב ישנים ומשקיע בהם את מיטב כספו ומרצו, כי אחרי הכל, מה לא עושים בשביל שימור ההיסטוריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *