בית / שרון / חדשות שרון / פרדס חנה: מאות היתרי בנייה הונפקו בתוך שמונה חודשים

פרדס חנה: מאות היתרי בנייה הונפקו בתוך שמונה חודשים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה ציינה בשבוע שעבר את טיפולה בקרוב לאלף  פניות שונות מאז העברתה לאחריות המועצה המקומית לפני כשמונה חודשים. מתוך הפניות הרבות שהתקבלו הונפקו מאות היתרי בניה, כאשר זמן הטיפול הממוצע בכל פניה התקצר משמעותית .

יצוין כי צמיחתו המואצת של הישוב בעשור האחרון הביאה לגידול משמעותי בהיקף הפעילות של פרדס חנה כרכור בוועדה המרחבית שומרון. בשל כך הציבה לעצמה הנהלת המועצה המקומית למטרה להביא להפיכתה של הועדה המקומית לתכנון ובניה לוועדה עצמאית על מנת להביא לייעול המערכת, שיפור השירות לתושב וזירוז זמני הטיפול בבקשות השונות. במרץ 2014 מהלך מורכב זה הסתיים בהצלחה, והחלה פעילותה העצמאית של הועדה המקומית לתכנון ובנייה בהובלתו המקצועית של מהנדס המועצה אדריכל אריה רפפורט עד כה טופלו בוועדה קרוב לאלף פניות והונפקו מאות היתרי בנייה. זמני ההמתנה לטיפול בבקשה התקצרו ועומדים בוועדה המקומית כיום על כחודשיים ימים בממוצע, כאשר זמן הוצאת הודעת החלטה בבקשה מתבצע לרוב תוך שבעה ימים.

"לאחר שנים רבות בהן הועדה פעלה מתוך הועדה המרחבית אנו נהנים בשמונת החודשים האחרונים מוועדה עצמאית ופעילה באחריות ובהובלת המועצה המקומית פרדס חנה כרכור" ציין געש "מהלך זה קודם ויושם בכדי להביא לייעול המערכת, לקיצור זמני הטיפול בכל פנייה ולהשתלבות הבנייה המקומית ביעדים התכנוניים ובתוכנית המתאר היישובית."

רפפורט הוסיף: "אנו עושים מאמץ לספק מענה זריז ומקצועי לפניות הרבות של התושבים ולהתחשב בצרכים הרבים העולים בפניות השונות. כלל הפניות נבחנות על פי תוכנית המתאר היישובית המבטאת את תפיסתנו לגבי אופייה של המושבה המתפתחת: שיפור וקידום איכות חיי התושב לצד שמירה על שטחים ירוקים, צביון כפרי וסביבה ירוקה".

בדוק גם

מחאה מול בית ראש הממשלה (צילום ארגון שומרי הבית)

קיסריה; זיקוקים הושלכו לפח בסמוך לבית ראש הממשלה וגרמו לבהלה

     800 פעילים מפגינים בשעה זו מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה. …

שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)

עיריית חדרה תסיר חסימות גולשים מעמוד הפייסבוק העירוני

התיק המשפטי בעתירה שהגישו חברת האופוזיציה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, ושישה תושבים נוספים מחדרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *