יום שלישי , ינואר 22 2019
בית / שרון / חדשות שרון / פרדס חנה: החינוך הדתי מתרחב
תמיכה בחינוך הדתי. המועצה המקומית פרדס חנה כרכור (צילום: נירית שפץ)
תמיכה בחינוך הדתי. המועצה המקומית פרדס חנה כרכור (צילום: נירית שפץ)

פרדס חנה: החינוך הדתי מתרחב

בשנת הלימודים תשע"ה עבר ביה"ס הממ"ד תורני נועם מחדרה לפרדס חנה-כרכור והחל לפעול במתחם ביה"ס הממ"ד שיל", שנסגר. המועצה המקומית אפשרה לסגל החינוכי ולתלמידים פתיחת דף חדש במבנה ובחצר משופצים. בית הספר נועם מתנהל על פי התכנית החינוכית של רשת נועם המעוגנת בחינוך נפרד בנים ובנות, בתגבור לימודי קודש ובאקלים חינוכי תורני. מנהל ביה"ס, הרב רחמים ביטון, צוות ההוראה והמזכירה של ביה"ס עברו עם ביה"ס מחדרה וממשיכים לכהן בתפקידיהם בביה"ס נועם במשכנו החדש.

מהמועצה המקומית נמסר כי: "בימים אלו מוביל ראש מועצת פרדס חנה כרכור, חיים געש, מהלך לקראת צמיחתו של ביה"ס לכיתה ז' בנים ולקביעת מעמדו כבית ספר על-אזורי לכיתות א'-ח'. השתלבותו של ביה"ס נועם במערכת החינוך היישובית מהווה ביטוי לתפיסת ההנהלה, המעודדת מגוון רחב של מסגרות חינוך על פי תפיסות עולם ואורח חיים.

תמיכה בחינוך הדתי. המועצה המקומית פרדס חנה כרכור (צילום: נירית שפץ)
תמיכה בחינוך הדתי. המועצה המקומית פרדס חנה כרכור (צילום: נירית שפץ)

"פתיחתו של נועם מרשת החינוך הממ"ד התורני ביישוב נועדה לספק מענה חינוכי פדגוגי איכותי למשפחות המבקשות להעניק לילדיהם חינוך על פי עקרונות החינוך בבתי ספר מרשת זו. המועצה המקומית תשפץ מבנה קיים בתוך מתחם ביה"ס על מנת לתת מענה לגידול במספר הכיתות והתלמידים". מנהלת אגף החינוך במועצה, אילנה זגול, אמרה: "אני שמחה על ההזדמנות ועל האתגר שבפתיחת כיתות ז' ח' לבנים בביה"ס "נועם" ובכך לאפשר לתלמידינו להישאר וללמוד ביישוב. אני רואה בכך דרך נוספת לחיזוק החינוך הדתי ביישוב".

חיים געש הוסיף: "באמצעות צמיחתו של ביה"ס לכיתה ז', כלל הבנים של פרדס חנה כרכור שיהיו מעוניינים ללמוד בכיתה ז' בביה"ס נועם על-פי המתווה החינוכי והלימודי של בית הספר ברשת נועם יתקבלו וייקלטו בביה"ס באהבה וברצון. אנו פועלים לכל אורך השנה בשיתוף פעולה עם משרד החינוך בכדי לאפשר לתלמידינו סביבת לימודים ומסגרת חינוכית מושקעת ומיטבית. אנו מאחלים הצלחה רבה לצוות החינוכי ולתלמידים".

 

בדוק גם

אחת שובבה, שנייה ביישנית. האחיות בנגורה וגבאי עם הוריהן צילום: אלבום פרטי

"למרות שהלכנו לכיוונים אחרים בחיים, האמנות מחברת בינינו"

האחיות רחל בנגורה ואסנת גבאי ינקו את האמנות מבית אמא, אבל פיתחו אותה כל אחת לתחום אחר. עכשיו הן מתכוונות להעלות תערוכה משותפת עם העבודות שלהן בפרדס חנה-כרכור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *