בית / שרון / חדשות שרון / מחאת הסרדינים: הורים שיבשו את הלימודים במחאה על הצפיפות בכיתות

מחאת הסרדינים: הורים שיבשו את הלימודים במחאה על הצפיפות בכיתות

שכבת א' בביה"ס רבין שיבשה את הלימודים אתמול (שני) למשך שעתיים בתחילת היום, עד השעה 9:30 בבוקר, וזאת ובנוסף ולאחר השבתה למשך יום שלם שהתקיימה ביום שישי שבוע קודם לכן. לטענת ההורים, ממש לפני סיום שנת הלימודים הם עומדים בפני מצב מדאיג המסתמן לקראת השנה הבאה, בו בעיית הצפיפות החמורה בכיתות הנמוכות בבית הספר, שקיבלה מענה מסוים במהלך השנה בצורת שעות הכלה האמורות לספק פיצוי על הצפיפות בכיתות, לא עומדת לזכות במענה בשנה הבאה.

לדברי הורים לתלמידים בבית הספר, הכיתות בבית הספר רבין קטנות בממדיהן מהתקן וסידורן הפנימי מקשה על הלימודים, וזה שנים שההורים טוענים כי הן מחייבות מספר קטן יותר של תלמידים בכיתה. במהלך חופשת הקיץ שעברה, לאחר שההורים התבשרו כי בכיתות א' ילמדו 36 תלמידים בכל כיתה ובקשתם לפצל אותן ל-3 כיתות במקום שתי כיתות  לא נענתה, הם פתחו במגעים מול המועצה ומשרד החינוך והפגינו מול רחבת המועצה באוגוסט שעבר. הלימודים נפתחו לאחר שהושג סיכום עם משרד החינוך, לפיו יתווספו לכל כיתה 20 שעות הכלה שבועיות בהן ילמדו התלמידים בכיתות מפוצלות, אצל שתי מורות קבועות, וכמובן בקבוצות קטנות יותר.

מהפגנת ההורים והתלמידים באוגוסט שעבר מול המועצה (צילום: עצמי)
הפגנת ההורים והתלמידים באוגוסט שעבר מול המועצה (צילום: עצמי)

הפעם התבשרו ההורים כי אין בכוונת משרד החינוך להמשיך לקיים את שעות ההכלה בשנה הבאה, על אף בעיית הצפיפות שלא נפתרה בינתיים, והכיתות שלא פוצלו. שכבת הילדים שמסיימים כיתה א' עכשיו, שימשיכו בשנה הבאה לכיתה ב', יצופפו בכיתות ללא שעות הכלה. לאחר ניסיונות למגעים מול משרד החינוך שהתנהלו במהלך השבועות האחרונים ולא הביאו לתוצאות, התקבלה ההחלטה על השביתה.

נציגי הורי כיתה א' מוסרים: "ההשבתות הן תגובה לכך שאיש מבין הגורמים הרלוונטיים מטעם משרד החינוך, איתם נפגשנו ביום א' האחרון במועצה, לא היה מוכן להתחייב לממש את ההבטחה שניתנה טרם פתיחת שנת הלימודים הנוכחית ע"י משרד החינוך בנושא שעות הכלה. שעות ההכלה, אותן קיבלו תלמידי שכבת א', היו קריטיות ומשמעותיות השנה ואפשרו לילדינו למידה בקבוצות קטנות יותר. הן הביאו לשיפור משמעותי באקלים הכיתתי וצמצמו את הדוחק והצפיפות בכיתות, שנובעים בעיקר מהמבנה הפיזי הבעייתי של ביה"ס רבין".

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך מקיים דיאלוג אינטנסיבי ביחד עם מרכז השלטון המקומי וארגון ההורים הארצי, במטרה לתת את המענים הטובים ביותר לתלמידי ישראל. משרד החינוך מאמין בדיאלוג וימשיך לפעול לטובת התלמידים בשיתוף הרשויות המקומיות".

בדוק גם

בהפועל חדרה מבהירים: "לא רק שלא נתפרק, אלא נקבל ניהול תקין"

במועדון קיבלו בבוקר את התשובה הסופית מרשם העמותות ומכינים תגובה משפטית. בחדרה לא מתכוונים להתחייב לדקות משחק של אבו פאני ובן דוד. אביטן טס לחו"ל

גינת מרגוע צילום דוברות הלל יפה

לראשונה בארץ: נחנכה גינת מרגוע טיפולית במחלקת יולדות בהלל יפה

השבוע נחנכה במרכז הרפואי הלל יפה גינת מרגוע טיפולית – ראשונה מסוגה בתוך מחלקת יולדות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *